Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2019

Na novej voľbe predsedu NS sa už nemôžu zúčastniť doterajší kandidátiNa novej voľbe predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR sa už nemôžu zúčastniť kandidáti, o ktorých sa hlasovalo v predchádzajúcej voľbe. Pre TASR to uviedla hovorkyňa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. septembra (TASR) – Na novej voľbe predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR sa už nemôžu zúčastniť kandidáti, o ktorých sa hlasovalo v predchádzajúcej voľbe. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.


NS SR povedie po ukončení funkčného obdobia súčasnej predsedníčky Daniely Švecovej dočasne podpredsedníčka Jarmila Urbancová. "Predsedu súdu v čase jeho neprítomnosti, alebo keď funkcia predsedu súdu nie je obsadená, zastupuje v rozsahu jeho práv a povinností podpredseda súdu," vysvetlila hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Funkčné obdobie Švecovej sa končí 2. októbra.

Švecovej nástupcu zatiaľ Súdna rada SR nezvolila. Kandidovali sudkyne NS SR Ivetta Macejková, Jana Bajánková a Soňa Mesiarkinová. O post prejavil záujem aj Štefan Harabin, ktorý z boja odstúpil. Nová voľba sa má konať najneskôr do 120 dní. Predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková uviedla, že ju vyhlási najneskôr 45 dní pred jej konaním.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel László Rajk, architekt a bývalý disident
<< predchádzajúci článok
Samosprávy apelujú na neschválenie novely zákona o dani z príjmov

Na novej voľbe predsedu NS sa už nemôžu zúčastniť doterajší kandidáti - diskusné fórum čitateľov