Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. septembra 2022

Na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie zostali dvaja kandidáti, zvyšní dvaja nemali bezpečnostnú previerkuOkruh kandidátov na nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa napokon zúžil zo štyroch na dvoch. Odborná komisia v piatok verejne ...Zdieľať
fc8a5515 676x381 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Okruh kandidátov na nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa napokon zúžil zo štyroch na dvoch. Odborná komisia v piatok verejne vypočula len Petra Kuboviča a Tomáša Lepieša.


Ďalší dvaja pôvodní uchádzači, Ľubomír Kubička a Helena Polónyi, nepredložili osvedčenie o bezpečnostnej previerke a tak nesplnili podmienku účasti.

Obaja sú z prostredia ÚVO


„Keďže títo dvaja kandidáti nepredložili potvrdenie o previerke stupňa tajné, neboli pripustení k verejnému vypočutiu,“ informoval predseda komisie a vedúci Úradu vlády SR Július Jakab.

Kubovič pôsobí ako špecialista na verejné obstarávanie v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., a zároveň je členom odvolacej Rady ÚVO, Lepieš je riaditeľom odboru dohľadu na ÚVO.

Členovia komisie podľa abecedného poradia vypočúvali od rána najprv Kuboviča a potom Lepieša, pýtali sa ich rôzne otázky súvisiace s verejným obstarávaním, fungovaním ÚVO, víziami na päť rokov, ako aj na osobnú integritu a odolnosť voči korupcii.

Šéfa úradu zvolí parlament


Komisia po vypočutí oboch kandidátov pripraví záverečné odporúčanie vláde. „Keď bude prichystané a odsúhlasené, následne sa bude zverejňovať,“ povedal Jakab s tým, že výsledok transparentne zverejnia. Všetkým členom komisie podľa neho záleží na tom, aby vybrali dobrého predsedu ÚVO.

Komisia po vyhodnotení vypočutia môže odporučiť vybraného kandidáta, alebo kandidátov vláde, pričom nového predsedu úradu bude ešte voliť Národná rada SR.

Doterajšiemu predsedovi ÚVO Miroslavovi Hlivákovi sa päťročný mandát naplnil v polovici tohto mesiaca.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie zostali dvaja kandidáti, zvyšní dvaja nemali bezpečnostnú previerku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fínsko výrazne obmedzí vstup Rusov na svoje územie a zredukuje vydávanie víz, chce jednotný postup v celom Schengene
<< predchádzajúci článok
Nemecko je ochotné prijímať Rusov utekajúcich pred mobilizáciou, cestu do Európy musia mať podľa hovorcu kancelára otvorenú