Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2019

Na stavenisku v Košiciach odhalila 21 nelegálnych pracovníkovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Košice 12. februára (TASR) – Policajti v spolupráci s košickým inšpektorátom práce odhalili siedmich cudzincov a 14 Slovákov, ktorí pracovali na stavenisku v Košiciach nelegálne. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.


"Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vykonali spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v úzkej kooperácii a pracovníkmi Inšpektorátu práce z Košíc kontrolu zameranú na odhalenie nelegálneho zamestnávania cudzincov. Tentokrát sa pod drobnohľad dostalo stavenisko v Košiciach. Kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov," uvádza s tým, že okrem všetkých cudzincov nelegálne pracovali aj 14 Slováci.

"Tieto prípady budú pracovníci inšpektorátu práce realizovať vo svojej kompetencii," píše.

Policajti príslušníkov Ukrajiny predviedli na oddelenie a vydali im rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určenou lehotou na vycestovanie v lehote siedmich dní.

Ako ďalej pripomína, príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení, súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu cudzincov aj prevádzky zamestnávateľov v celej svojej územnej pôsobnosti. V kontrolách budú pokračovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre podozrenia z väzby na klerika Gülena vydali zatykače na 112 ľudí
<< predchádzajúci článok
Hasiči v noci zasahovali pri požiari štyroch áut vo Svidníku

Na stavenisku v Košiciach odhalila 21 nelegálnych pracovníkov - diskusné fórum čitateľov