31. júla 2014
Hráči ŠK Slovan Bratislava Foto: TASR/Martin BaumannBratislava 31. júla (TASR) - Štvrté kolo futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 odštartuje piatkový duel na bratislavských Pasienkoch medzi domácim Slovanom a Ružomberkom. V pozícii favorita bude úradujúci slovenský majster, ktorý sa pozitívne naladil i víťazstvom v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015 nad moldavským Šerifom Tiraspoľ 2:1. Ružomberčania sa budú snažiť prekvapiť súpera a pripísať si prvé víťazstvo v sezóne, keďže po troch kolách majú na konte len dva body za dve remízy. Zápas bude mať špeciálnu príchuť pre stredopoliara MFK Borisa Turčáka, ktorý je odchovancom "belasých" a navyše v tejto sezóne je zatiaľ jediným strelcom Liptákov.
"Sám so sebou a strelenými gólmi som spokojný, ale určite by som bol radšej, ak by sa darilo celému mužstvu a získali by sme viac bodov. Dúfam, že budem pokračovať v dobrých výkonoch, chcem sa stále zlepšovať," uviedol na webe fortunaliga.sk 21-ročný Turčák, ktorý verí, že z Bratislavy by si Ružomberčania mohli odviezť body.
 "Do zápasu pôjdeme s vedomím, že vôbec nemáme čo stratiť, favoritom budú domáci. Nemáme strach, hoci Slovan má kvalitný tím plný skvelých futbalistov. Chceme však bodovať."
Smolu zo začiatku sezóny sa budú snažiť prelomiť Košice a Podbrezová, oba tímy nemajú na konte ešte ani bod. Podbrezová privíta v pohronskom derby Banskú Bystricu, ktorá po troch zápasoch figuruje spolu so Senicou na priebežnom treťom mieste. ŽP Šport však už nemôže počítať so stredopoliarom Jurajom Hovančíkom, ktorý si v minulotýždňovom stretnutí proti Trenčínu obnovil zranenie priehlavku. V utorok podstúpil operáciu a od futbalu si oddýchne približne dva mesiace. Košice si chcú napraviť náladu po nevydarenom vstupe do nového ročníka na ihrisku Dunajskej Stredy. 
V úspešnom ťažení budú chcieť pokračovať hráči MŠK Žilina, ktorým zatiaľ patrí prvé miesto v tabuľke a vo všetkých troch doterajších zápasoch sa im podarilo bodovať. V ceste im však bude stáť priebežne piaty Spartak Myjava. 
V 4. kole sú tiež na programe duely ViOn Zlaté Moravce - FK Senica a AS Trenčín - Spartak Trnava. Posledná spomínaná dvojica mala navyše cez týždeň povinnosti v pohárovej Európe. 
Program 4. kola Fortuna ligy:
piatok: 18.30 Slovan Bratislava - MFK Ružomberok (Chmura, Hrčka D., Poláček)
sobota: 17.00 ŽP Šport Podbrezová - Dukla Banská Bystrica (Kráľovič, Brendza, Bóllo)
19.00 DAC Dunajská Streda - MFK Košice (Samotný, Vorel, Petríček)
19.30 ViOn Zlaté Moravce - FK Senica (Weiss R., Sluk R., Bobko)
nedeľa: 17.30 AS Trenčín - Spartak Trnava (Smolák, Lieskovský, Bednár)
19.30 MŠK Žilina - Spartak Myjava (Leško, Žákech, Hrdlička)
Tabuľka FL po 3. kole:
1. MŠK Žilina             3   2   1   0    6:2    7
2. AS Trenčín             2   2   0   0    4:1    6
3. Dukla Banská Bystrica  3   1   2   0    4:3    5
FK Senica              3   1   2   0    4:3    5
5. Spartak Trnava         2   1   1   0    3:0    4
6. Spartak Myjava         3   1   1   1    2:2    4
7. FC ViOn Zlaté Moravce  3   1   1   1    4:5    4
8. ŠK Slovan Bratislava   1   1   0   0    2:1    3
9. MFK Ružomberok         3   0   2   1    2:3    2
DAC Dunajská Streda    3   0   2   1    2:3    2
11. ŽP Šport Podbrezová    3   0   0   3    2:6    0
12. MFK Košice             3   0   0   3    3:9    0
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR