Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2023

Nebuďme slepí k faktom a pamätajme, aby sa tragédia ako holokaust nezopakovala, vyzýva Čaputová (foto)Uplynulo už viac ako 80 rokov od utrpenia šesť miliónov židovských detí, žien a mužov počas druhej svetovej vojny, no aj napriek tomu sa stále stretávame s popieraním holokaustu ...Zdieľať
02 3 676x512 27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Uplynulo už viac ako 80 rokov od utrpenia šesť miliónov židovských detí, žien a mužov počas druhej svetovej vojny, no aj napriek tomu sa stále stretávame s popieraním holokaustu a dezinformáciami.


Uviedla to v piatok prezidentka SR Zuzana Čaputová pre médiá po pietnom akte kladenia vencov pri Pamätníku holokaustu v Bratislave.

Dôležité je si pripomínať históriu


„Dokonca sa stretávame aj s otvorenou nenávisťou, či už verbálnou alebo fyzickou voči Židom, ale aj iným menšinám. Myslím si, že je veľmi dôležité pripomínať si históriu a pokiaľ budeme slepí k historickým faktom, budeme odsúdení na to, aby sme si túto tragédiu zopakovali," povedala prezidentka.

Pamiatku na utrpenie šesť miliónov židovských detí, žien a mužov počas druhej svetovej vojny si svet uctieva dnes.


Oslobodenie Osvienčimu


Na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov z roku 2005 si 27. januára pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Práve v tento januárový deň bol v roku 1945 oslobodený nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor v Osvienčime.

Počas vojny nacisti zavraždili aj asi 70-tisíc Židov zo Slovenska, väčšinu v nacistických vyhladzovacích táboroch alebo na tzv. pochodoch smrti, teda pri násilnej evakuácii táborov krátko pred koncom vojny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nebuďme slepí k faktom a pamätajme, aby sa tragédia ako holokaust nezopakovala, vyzýva Čaputová (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pranie s Miele – udržateľnejšie, pohodlnejšie a šikovnejšie než kedykoľvek predtým
<< predchádzajúci článok
Únia miest hovorí o podraze a žiada stiahnutie návrhov noviel, inak sa obráti na Čaputovú