24hod.sk    V spálni

06. augusta 2007

Nedostatok sexu príčinou workoholizmuPodľa výsledkov univerzitnej štúdie, nemeckí workoholici môžu trpieť nedostatkom sexu. Do prieskumu univerzity v Göttingene sa zapojilo 32 000 mužov a žien. Viac než 36 percent mužov a 35 percent ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Podľa výsledkov univerzitnej štúdie, nemeckí workoholici môžu trpieť nedostatkom sexu. Do prieskumu univerzity v Göttingene sa zapojilo 32 000 mužov a žien. Viac než 36 percent mužov a 35 percent žien uviedlo, že tvrdá práca je pre nich rozptýlením, pretože majú neuspokojivý sexuálny život. Títo workoholici si radi berú v práci nadčasy a dobrovoľne sa hlásia k extra úlohám. Pracovné nasadenie bolo ešte vyššie u 45 percent mužov a 46 percent žien, ktorí nemajú žiaden sex. Títo workoholici na seba dobrovoľne berú viac pracovnej zodpovednosti. "Výsledky sú znepokojivé," konštatoval autor štúdie Ragnar Beer.

SITA/Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/nedostatok-sexu-pricinou-workoholizmu-cl36518.html