24hod.sk    Šport

21. februára 2020

Nemecká futbalová liga reaguje na rasisticky útok v Hanau, hráči nastúpia v špeciálnych dresochVšetci účastníci tretej najvyššej nemeckej futbalovej súťaže nastúpia počas zápasov naplánovaných na nasledujúci víkend v špeciálnych dresoch, ktoré majú za cieľ bojovať proti rasizmu, diskriminácii ...Zdieľať
thinkstockphotos 94786408 676x451 21.2.2020 (Webnoviny.sk) - Všetci účastníci tretej najvyššej nemeckej futbalovej súťaže nastúpia počas zápasov naplánovaných na nasledujúci víkend v špeciálnych dresoch, ktoré majú za cieľ bojovať proti rasizmu, diskriminácii a neznášanlivosti. Kluby týmto krokom zareagovali na tohtotýždňový rasisticky motivovaný útok v meste Hanau, ktorý pripravil o život deväť ľudí. Zároveň je to aj reakcia na prejavy rasizmu v nemeckom futbale.


Nemecký futbalový zväz (DFB) uviedol, že všetky treťoligové tímy, rozhodcovia v dueloch tejto sútaže aj deti sprevádzajúce hráčov na trávnik prídu na ihrisko v dresoch s mottom "červená karta rasizmu". Nasledovať bude minúta ticha pre obete tragédie v Hanau a ich rodinných príslušníkov.

"Postavíme sa spoločne proti komukoľvek, kto útočí na naše hodnoty. Reakcia a súdržnosť fanúšikov aj klubov je neskutočná. Všetci spoločne pokračujeme v boji proti rasizmu," vyjadril sa prezident DFB Fritz Keller, ktorý dodal, že útok v Hanau hlboko zasiahol nemecký národ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká futbalová liga reaguje na rasisticky útok v Hanau, hráči nastúpia v špeciálnych dresoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/nemecka-futbalova-liga-reaguje-na-rasisticky-utok-v-hanau-hraci-nastupia-v-specialnych-dresoch-cl733217.html