Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Nemecká polícia zasiahla proti krajnej pravici kvôli výhražným mailomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Mníchov 9. októbra (TASR) - Nemecká polícia prehľadala v stredu ráno objekty v štyroch spolkových krajinách v súvislosti s dávnejšími výhražnými e-mailami v mene krajnej pravice, ktorých terčmi boli mešity, kancelárie politických strán či médiá.


V rámci zásahu dočasne zadržala šesť podozrivých osôb, zatiaľ čo po siedmej počas dňa stále pátrala, oznámil v Mníchove bavorský minister vnútra Joachim Herrmann, ktorého vyjadrenie priniesla agentúra DPA.

Celkove 23 výhražných správ bolo rozoslaných ešte v júli, pričom ich autori spomínali okrem iného bombové útoky a podpísali sa ako "Volksfront" (Ľudový front), "Combat 18" či "Blood and Honour" (Krv a česť".

V poslednom prípade ide o názov zakázanej neonacistickej siete s koreňmi v Spojených štátoch, zatiaľ čo "Combat 18" je zoskupenie považované za jej ozbrojené krídlo pôsobiace vo viacerých európskych krajinách. Číslo 18 vyjadruje prvé a ôsme písmeno abecedy, teda A a H, čo sú iniciály nacistického vodcu Adolfa Hitlera.

Na prehliadkach celkove siedmich objektov v spolkových krajinách Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Durínsko a Sasko-Anhaltsko sa podieľalo približne 120 policajtov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lajčák neočakáva, že sa do volieb schváli obranná spolupráca s USA
<< predchádzajúci článok
EK vyzýva na dohodu o vyváženom a modernom viacročnom finančnom rámci

Nemecká polícia zasiahla proti krajnej pravici kvôli výhražným mailom - diskusné fórum čitateľov