24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2019

14. mája 2019

Nemeckí hokejisti zdolali Francúzsko a sú na čele našej skupiny

Na snímke vľavo nemecká gólová radosť zľava Patrick Hager, strelec gólu Moritz Seider a Gerrit Fauser v zápase základnej A-skupiny Nemecko - Francúzsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 14. mája 2019. Foto: TASR/Martin Baumann

Košice 14. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Francúzskom 4:1. O svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, v ktorej odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel. Po troch zápasoch sú na čele košickej A-skupiny, keďže ako jediní získali plný počet 9 bodov.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v stredu od 20.15 proti Slovensku, Francúzi budú hrať vo štvrtok od 16.15 proti Kanade.

A-skupina (Košice):

Nemecko - Francúzsko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer - 25. Fleury (Bozon, Manavian). Rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Romasko - Lazarev, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4013 divákov.

Nemecko: Grubauer (31. Treutle) - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul - Ehliz, Hager, Pföederl - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer

Francúzsko: Hardy - Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil - Perret, Ritz, Valier - Bozon, Claireaux, Fleury - Y. Treille, Texier, Rech - Leclerc, Guttig, Bertrand

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, s množstvom osobných súbojov. Tímy si dávali pozor na defenzívu a hra bola najmä o čakaní na súperovu chybu. Francúzska prišla v 18. minúte, keď Fauser po úniku za obranu súpera otvoril skóre - 1:0.

Francúzi držali s Nemcami krok herne a od 24. minúty aj gólovo, keď Fleury prestrelil Grubauera - 2:2. Potom sa však Nemci vrhli do ofenzívy a gólmi Plachtu a Draisaitla odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel - 3:1.

Viacero zaujímavých príležitostí priniesla aj tretia časť, v ktorej sa Francúzi najmä v presilovkách viackrát usadili pred striedajúcim brankárom Treutleom. V závere skúsili aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.