Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2021

Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténeNemecko ukončí vyplácanie nemocenských dávok ľuďom, ktorí budú musieť ísť do karantény v ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_60890 ece6c5689d9640dfa01268d6dd984c8d 676x412 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko ukončí vyplácanie nemocenských dávok ľuďom, ktorí budú musieť ísť do karantény v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Vec férovosti


Doteraz mohli nemeckí občania žiadať nemocenské dávky ako náhradu za stratený príjem, ak museli ísť do karantény po návrate zo zahraničia alebo po kontakte s ľuďmi s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus


Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn povedal, že toto rozhodnutie je vecou „férovosti". Argumentuje totiž tým, že do 1. novembra, kedy nové pravidlo nadobudne účinnosť, každý bude mať možnosť dať sa zaočkovať.

Nezaočkovaní budú niesť zodpovednosť


Tí, ktorí sa rozhodnú nedať sa vakcinovať, „budú musieť niesť zodpovednosť, vrátane finančných nákladov“, povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Nemecko doteraz úplne zaočkovalo 63,4 percenta svojej populácie. Vláda krajiny hovorí, že chce dosiahnuť zaočkovanosť obyvateľstva na úrovni 75 percent, aby predišla prudkému rastu počtu nákaz počas zimných mesiacov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianska Slowlandia sa stala najoceňovanejším slovenským výrobcom potravín
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudli úmrtia aj zaočkovaní, PCR testy odhalili 949 nakazených

Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténe - diskusné fórum čitateľov