Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

14. júna 2018

Nemocnica v Komárne pripravila na sobotu odber krviNemocnica Komárno zorganizovala pre verejnosť na sobotu 16. júna odber krvi na hematologicko-transfúznom oddelení. Mimoriadny odber sa uskutoční od 7.30 do 11. h. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Komárno 14. júna (TASR) - Nemocnica Komárno zorganizovala pre verejnosť na sobotu 16. júna odber krvi na hematologicko-transfúznom oddelení. Mimoriadny odber sa uskutoční od 7.30 do 11. h. "Sobotňajšími odbermi chceme vyjsť v ústrety darcom, ktorí nemajú možnosť počas týždňa pre pracovné alebo iné povinnosti prísť darovať krv. Ďalšie víkendové odbery v nemocnici plánujeme na september a december," povedala primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia Enikő Radi.


Dobrovoľným darcom sa môže stať každý zdravý človek od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kilogramov. Deň pred odberom by mal človek veľa piť, nejesť mastné jedlá a jeho raňajky by mali tvoriť len ľahké potraviny. Na odber by nemali prísť ľudia nalačno, fajčeniu a pitiu alkoholu by sa tiež mali radšej vyhnúť približne 12 až 14 hodín pred odberom. Vhodnosť darcu posúdi lekár priamo na mieste, odber krvi trvá necelých desať minút. Po ňom nie je dobré sa nikam náhliť, treba si oddýchnuť, vypiť vodu, čaj a niečo malé zjesť.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prologis rešpektuje rozhodnutia obcí o poplatkoch za rozvoj
<< predchádzajúci článok
SNM-Historické múzeum predstaví originál Pittsburskej dohody

Nemocnica v Komárne pripravila na sobotu odber krvi - diskusné fórum čitateľov