16. februára 2008

Neunerovú majsterskou sveta na biatlonovom šampionáte

Titul majsterky sveta v dramatických pretekoch s hromadným štartom na 42. biatlonovom šampionáte vo švédskom Österunde získala hrdinka minuloročných MS v talianskej Anterselve Nemka Magdalena ...

ÖSTERSUND 16. februára (WEBNOVINY) - Titul majsterky sveta v dramatických pretekoch s hromadným štartom na 42. biatlonovom šampionáte vo švédskom Österunde získala hrdinka minuloročných MS v talianskej Anterselve Nemka Magdalena Neuenerová. Napriek tomu, že trať si predĺžila o štyri trestné okruhy za nepresnú streľbu, potvrdila, že bežecky je absolútnou svetovou jednotkou medzi biatlonistkami. Dvadsaťjedenročná Nemka zvíťazila systémom štart-cieľ. Prvú streľbu zvládla bezchybne, získala pred svojimi súperkami mierny odstup a keď aj na druhej položke sklopila všetkých päť terčov, bolo jasné, že iba veľká chyba ju môže pripraviť o úspech. Na tretej streľbe - prvej v stoji nechala stáť dva terčíky, ale to iba dovolila znížiť súperkám odstup od nej. To isté potom urobila aj na poslednej streleckej položke a až do cieľa bojovala o svoje piate zlato z MS. Napokon mala v cieli pred striebornou Nórkou Torou Bergerovou náskok rovné tri sekundy. Bronz si vybojovala Ruska Jekaterina Jurievová, ktorá vo svojom piatom štarte na östersundskom šampionáte získala štvrtý vzácny kov - predtým triumfovala vo vytrvalostných pretekoch, striebro má zo stíhacích pretekov a bronz z mixštafety. V celkovom poradí Svetového pohára sa na čele nič nezmenilo. Líderkou ostala Andrea Henkelová z Nemecka, ktorá v sobotu skončila až na 22. mieste. Červené štartové číslo najlepšej biatlonistky v hodnotení pretekov s hromadným štartom patrí novej majsterke sveta Magdalene Neuenerovej. Slovensko v 30-člennom štartovom poli nemalo zastúpenie. Výsledky - preteky s hromadným štartom: 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 39:36,5 min (4 trestné okruhy), 2. Tora Bergerová (Nór.) +3,0 s (1), 3. Jekaterina Jurievová (Rus.) +29,5 (2), 4. Vita Semerenková (Ukr.) +33,6 (1), 5. Helena Jonssonová (Švéd.) +51,0 (2), 6. Martina Glagowová (Nem.) +57,0 (3), 7. Xian-jing Liu (Čína) +57,5 (3), 8. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:01,5 (4), 9. Michaela Ponzová (Tal.) +1:09,6 (2), 10. Albina Achatovová (Rus.) +1:17,3 (4)