23. septembra 2019

Neymar opäť rozhodol o 3 bodoch pre PSG: Góly mi zdvíhajú sebavedomie

Neymar z Paríža St. Germain sa teší z gólu počas zápasu 6. kola francúzskej Ligue 1 Olympique Lyon - Paríž St. Germain 22. septembra 2019 v Lyone. Foto: TASR/AP
Lyon 23. septembra (TASR) - Víťazstvo futbalistov Paríža St. Germain 1:0 v Lyone zariadil v nedeľnom 6. kole Ligue 1 opäť Brazílčan Neymar. V 87. minúte sa presadil umiestnenou strelou ľavačkou k pravej žrdi v obkľúčení štyroch obrancov a napodobnil tak kúsok z predchádzajúceho domáceho zápasu so Štrasburgom. V ňom o výhre 1:0 rozhodol efektnými nožničkami v 90.+2 minúte.

V súboji na lyonskom Groupama Stadium bol 27-ročný útočník terčom nevôle domácich priaznivcov, ktorí po ňom pri zahrávaní štandardných situácií hádzali plastové fľaše a poháre. Už v prvom polčase mal dobré gólové šance, ale skvelými zákrokmi mu ich zlikvidoval portugalský brankár Anthony Lopes. Ten ale na jeho umné zakončenie v závere zápasu už odpoveď nenašiel.

"Bol to náročný zápas, Lyon má silné mužstvo. Naozaj dobre bránili a boli veľmi nebezpeční z protiútokov. My sme ale hrali skutočne dobre a každý zápas sa zlepšujeme. Strieľanie gólov je výborné na zvýšenie sebadôvery, dúfam, že v tom budem pokračovať," povedal najdrahší hráč sveta v rozhovore pre klubový web PSG.

Neymar momentálne ťahá tím, ktorému chýba pre zranenie trio Kylian Mbappe, Edinson Cavani a Mauro Icardi. Nemecký tréner PSG Thomas Tuchel je presvedčený, že Brazílčanove výkony budú gradovať. "Neymar vie hrať aj lepšie. Je to len jeho druhý či tretí zápas po štyroch mesiacoch, čo bol zranený. Ešte však nie je na stopercentnej kapacite. Nie je na svojom limite, môže hrať lepšie a aj bude hrať lepšie. Dostáva sa postupne na jeho najlepšiu úroveň a takéto zápasy, v ktorých dáva rozhodujúce góly, mu iba pomôžu," citovala Tuchela agentúra AFP.

Úradujúci francúzsky majster vedie tabuľku s 15 bodmi. Minulý týždeň bez suspendovaného Neymara deklasoval na úvod skupiny Ligy majstrov 2019/20 v Parku Princov Real Madrid 3:0. Najbližšie sa PSG predstaví v 7. kole francúzskej ligy doma proti Stade de Reims v stredu 25. septembra.