20. novembra 2019

NHL: Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New Jersey Devils

Na snímke David Pastrňák z Boston Bruins.

Na snímke David Pastrňák z Boston Bruins. Foto: TASR/AP
New York 19. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade New Jersey Devils 5:1. Základ triumfu položili v prvej tretine, keď sa v rozmedzí štrnástich sekúnd presadili Matt Grzelcyk a David Pastrňák, obaja strelili v zápase dva góly. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral 22:29 minúty, brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke.

Štvrtýkrát za sebou sa tešil z dvoch bodov Dallas aj s Andrejom Sekerom. Stars doma zdolali Vancovuver hladko 6:1. Slovenský zadák absolvoval 19:23 minúty a pripísal si plusový bod.

Tomáš Tatar pretrhol štvorzápasovú bodovú sériu, jeho Montreal Canadiens podľahol v Columbuse 2:5. Dvadsaťosemročný krídelník mal dva mínusové body.

Obhajca Stanleyho pohára St. Louis zvíťazilo po troch prehrách, keď doma triumfoval nad Tampou Bay 3:1. V drese hostí odohral Erik Černák 17:35 minúty a v závere druhej tretiny inkasoval štvorminútový trest za hrubosť.

Výsledky NHL

Buffalo - Minnesota 1:4, Columbus - Montreal 5:2, Florida - Philadelphia 5:2, New Jersey - Boston 1:5, Pittsburgh - New York Islanders 4:5 pp, Detroit - Ottawa 3:4, Nashville - Winnipeg 1:2, St. Louis - Tampa Bay 3:1, Dallas - Vancouver 6:1, Chicago - Carolina 2:4, Calgary - Colorado 2:3, Vegas - Toronto 4:2, San Jose - Edmonton 1:5 v 3. tretine

DAVIS CUP: Domáci Španieli zdolali na úvod Rusov