22. októbra 2019

NHL: Hokejisti Dallasu Stars zdolali na vlastnom ľade Ottawu Senators

Slovenský hokejový reprezentant v drese Dallasu Andrej Sekera, archívna snímka.

Slovenský hokejový reprezentant v drese Dallasu Andrej Sekera, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 22. októbra (TASR) - Hokejisti Dallasu Stars aj so Slovákom Andrejom Sekerom dosiahli druhé víťazstvo za sebou, tretie v tejto sezóne NHL. V noci na utorok zdolali na vlastnom ľade Ottawu Senators 2:1. Sekera odohral 20:16 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera a inkasoval dvojminútový trest.

Toronto, v ktorého zostave bol aj Martin Marinčin, doma podľahlo Columbusu 3:4 po predĺžení. Dvadsaťsedemročný slovenský obranca absolvoval 8:30 minúty a na konte mal mínusový bod.

Obhajcovia Stanleyho pohára St Louis Blues pretrhli šnúru štyroch prehier, keď doma triumfovali nad Coloradom Avalanche 3:1. Rovnako po štyroch dueloch sa tešila aj Philadelphia, ktorá pred vlastnými fanúšikmi deklasovala Vegas Golden Knights 6:2.

Výsledky:

Philadelphia - Vegas 6:2, Toronto - Columbus 3:4 pp, St. Louis - Colorado 3:1, Dallas - Ottawa 2:1