05. januára 2007

NHL: Iginla pomstil Kobasewa, zložil Allena na lopatky, ale v bitke sa zranil

Trpkú skúsenosť prežil v nočnom zápase NHL jeden z najtalentovanejších a najkomplexnejších hokejistov zámorskej profiligy Jarome Iginla.

Kapitán calgarských plameňov zahorel túžbou po pomste voči súperovi z Floridy a tá sa mu aj vydarila. Lenže následne sa pomsta aj vypomstila predčasným odchodom zo zápasu z dôvodu zranenia.
       Čierny Kanaďan ako správny líder nedokázal stráviť, že obranca Bryan Allen zranil jeho spoluhráča Chucka Kobasewa a tak ho vyzval na súboj. Nenávideného soka dokonca zložil na lopatky a za frenetického burácania tribún si šiel odsedieť tradičný 5-minútový trest. Keď však onedlho zamieril do kabín s nejasnou predbežnou diagnózou zranenia dolnej časti tela, v Calgary prestalo všetkým byť do smiechu. Zápas síce tím doviedol v predĺžení do víťazného konca (5:4), ale ak ide o zranené slabiny, tie môžu Flames a ich najproduktívnejšiemu hráčovi skomplikovať život na dlhšie. Iginlu NHL pred pár dňami vyhlásila za hráča mesiaca december, keď v kanadskom bodovaní z tretej desiatky prenikol do prvej päťky.