26. marca 2019

NHL: Tampa s Černákom otočila duel s Bostonom, hviezdou noci Tavares

Hokejisti Tampy Bay zdolali v noci na utorok v šlágri Východnej konferencie NHL na domácom ľade Boston 5:4, hoci ešte na začiatku tretej tretiny prehrávali 2:4. Z víťazstva sa tešil ...

John Tavares. Foto: TASR/AP
New York 26. marca (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zdolali v noci na utorok v šlágri Východnej konferencie NHL na domácom ľade Boston 5:4, hoci ešte na začiatku tretej tretiny prehrávali 2:4. Z víťazstva sa tešil aj slovenský obranca v službách Lightning Erik Černák, za Bruins nastúpil s kapitánskym céčkom jeho krajan Zdeno Chára. Slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky "medveďov".

Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazilo v divokej prestrelke nad Floridou 7:5. Štyrmi gólmi sa v drese domácich Maple Leafs zaskvel John Tavares. Marinčin sa vrátil do súťažného diania po trojzápasovej pauze zapríčinenej chrípkou a odohral takmer 16 minút.

Nashville vydrel na ľade Minnesoty víťazstvo 1:0, čím si definitívne zabezpečil miestenku do play off. Fínsky brankár "predátorov" Juuse Saros zastavil všetkých 29 striel súpera a dosiahol tretie čisté konto v sezóne a siedme v profiligovej kariére. Shutoutom sa blysol v noci aj Jack Campbell, brankár Los Angeles pomohol 42 zákrokmi Kings k triumfu 3:0 na ľade lídra Západnej konferencie Calgary. Bola to jeho druhá "nula" v tomto ročníku i celkovo v NHL.

Výsledky NHL:

New Jersey - Buffalo 3:1, New York Rangers - Pittsburgh 2:5, Toronto - Florida 7:5, Tampa Bay - Boston 5:4, Minnesota - Nashville 0:1, St. Louis - Vegas 3:1, Winnipeg - Dallas 2:5, Calgary - Los Angeles 0:3, San Jose - Detroit 2:3

NBA: Rekordér Gobert priviedol Utah k výhre nad Phoenixom
EURO 2020: Angličania vyhrali v Čiernej Hore, Francúzi zdolali Island