Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2020

Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromovZeleno značený chodník vedúci Javorovou dolinou do sedla Sedielko a modro značený turistický chodník vedúci Zadnými Meďodolmi do Kopského sedla vo Vysokých Tatrách sú uzavreté. ...Zdieľať
05 676x448 7.7.2020 (Webnoviny.sk) - Zeleno značený chodník vedúci Javorovou dolinou do sedla Sedielko a modro značený turistický chodník vedúci Zadnými Meďodolmi do Kopského sedla vo Vysokých Tatrách sú uzavreté.
Dôvodom je bezprostredné riziko padania suchých a odumretých konárov a stromov na chodníky. Informuje o tom Horská záchranná služba na svojej oficiálnej stránke. Chodníky uzavreli Štátne lesy Tatranského národného parku.

K odstráneniu týchto stromov v blízkosti turistických chodníkov môžu Štátne lesy TANAPu pristúpiť až po období hniezdenia vzácnych druhov, teda od 1. septembra. Dovtedy budú turistické chodníky pre verejnosť uzavreté,” upozorňujú horskí záchranári.


Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôchodcovia žijúci mimo EÚ, krajín EHP a Švajčiarskej konfederácie musia preukázať žitie k 15. júlu
<< predchádzajúci článok
Liberáli a aj väčšina konzervatívcov súhlasí so zachovaním súčasnej podoby interrupčného zákona

Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromov - diskusné fórum čitateľov