Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2021

Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosťNitra bude mať nový územný plán, ktorý je jedným z najdôležitejších dokumentov mesta. Do jeho tvorby chce radnica podľa Lenky Marekovej z Mestského úradu v Nitre formou participácie zapojiť odbornú aj ...Zdieľať
nitriansky hrad 676x488 14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Nitra bude mať nový územný plán, ktorý je jedným z najdôležitejších dokumentov mesta. Do jeho tvorby chce radnica podľa Lenky Marekovej z Mestského úradu v Nitre formou participácie zapojiť odbornú aj laickú verejnosť.


Útvar hlavného architekta mesta Nitra v spolupráci s kľúčovým partnerom pre participáciu PDCS vytvorili online dotazník, ktorého výsledky poslúžia ako podklad pre rozhodovanie mesta o podobe nového územného plánu. Nitrania v ňom majú hodnotiť lokalitu, v ktorej žijú, jej výhody i nevýhody, ako vnímajú Nitru, verejný priestor, ale aj aký typ dopravy preferujú.

Stretli sa s mladými


„Ambíciou je, aby obyvatelia boli informovaní o aktivitách pri príprave zadania a mohli sa aktívne zapojiť do procesu. Útvar hlavného architekta preto špecificky cieli na identifikovanie a informovanie aktérov pri tvorbe územného plánu. V súčasnosti má za sebou online stretnutia s výbormi jednotlivých mestských častí, ako aj dve online stretnutia s mladými ľuďmi,“ informovala Mareková.

Naplánované sú ďalej stretnutia so zainteresovanou odbornou verejnosťou, developermi i s občanmi mestských častí.

Aktuálny plán je ešte z roku 2003


Závery z týchto stretnutí budú zhrnuté do správy z participatívneho procesu a budú jedným z podkladov do zadania pre tvorbu územného plánu. Mesto Nitra má spracovaný platný územný plán z roku 2003. Priebežne bolo schválených šesť zmien a doplnkov územného plánu, posledná v roku 2018.

Okresný úrad v Nitre po nej vydal usmernenie metodickým pokynom s následným prijatím rozhodnutia, že ďalšie úpravy sa nebudú riešiť čiastkovo, ale koncepčnou zmenou v podobe spracovania nového územného plánu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre Slovensko inšpiráciou, tvrdí Brocková
<< predchádzajúci článok
Rakúsky Burgenland ukončí lockdown, otvoria sa reštaurácie aj školy

Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť - diskusné fórum čitateľov