25. januára 2008

Nitra doma vyhrala nad Slovanom 6:2

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK VSR SR 20 - HC Košice 1:5 (0:2, 0:0, 1:3) Góly: 57. J. Molnár (P. Kopecký, Stríž) - 8. P. Bartoš (Kledrowetz), 18. Kmiť (Rudolf Huna, Weissmann), 52. Šimurda (Rudolf Huna, I. Droppa), 55. Juraj Faith (Jenčík, M. Šterbák), 60. Weissman (Rudolf Huna, Špelda) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - Mullner -Brath, 579 divákov V 7. min mal veľkú príležitosť hosťujúci Šimurda, ale jeho strelu Hudáček zneškodnil. V 8. min sa Košice dostali do vedenia, keď v oslabení unikol Bartoš - 0:1. Mladíci mali ideálnu príležitosť na vyrovnanie v 16. min počas presilovky, ale Lipovský niekoľko dorážok zneškodnil. Druhý gól Košíc zaznamenal v 18. min po úniku trojice hráčov Kmiť. Najvážnejšiu príležitosť v druhej tretine si vypracovali domáci niekoľko sekúnd pred prestávkou, ale Lipovský len reflexívne chytil strelu jedného z obrancov SR "20". V 45. min zlikvidoval dobrú strelu Konečného košický brankár, potom udrelo na druhej strane, keď v 52. min pridal tretí gól hostí Šimurda. O chvíľu neskôr sa Huna pokúsil o profesorské zakončenie, ale Hudáček bol pozorný. Favorit vzápätí zvýšil svoje vedenie zásluhou Faitha. Dvadsiatka sa dočkala čestného úspechu po dorážke Molnára v 57. min - 1:4. Na rozdiel štyroch gólov upravil výsledok Weissmann, ktorý po peknej akcii poslal puk do prázdnej bránky. HK AquaCity ŠKP Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) Góly: 7. A. Kroták (Bambúch, Šimonovič), 7. Jabrocký (Martin Slovák, Halaj), 20. Kasík (Jarolín), 31. Halaj (Kasík), 38. Michal Segľa (Martin Slovák, Halaj), 49. Marcel Haščák (Martin Slovák, Turoň) - 18. Kuric (B. Pohanka, Lelkeš) Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky 2:0 oslabenia 0:0, rozhodovali: Lauff - Kalina, Smrek, 1 348 divákov Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe. Prvý popradský gól ešte hlavný rozhodca Lauff neuznal pre postavenie domáceho hráča v bránkovisku, "kamzíci" si to však vynahradili hneď o minútu, keď sa najskôr po individuálnom prieniku presadil Arne Kroták a následne sa radoval Jabrocký po excelentnom pase Slováka - 2:0. Liptáci mohli znížiť, ale Oravec z bezprostrednej blízkosti netrafil odkrytú bránku. V 16. min predviedol závar pred Falterom tretí útok Popradu, ale Martin Segľa ani Lapšanský nedokázali rozvlniť sieť. Liptovský Mikuláš premárnil ďaľšiu možnosť skórovať v 18. min, keď Šimonovič vychytal Bulíka. Z následného vhadzovania však skóroval Kuric a hostia sa vrátili do zápasu. Avšak nie nadlho. V poslednej minúte prvej časti totiž Kasík delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:1. Popradčania sa v úvode druhej dvadsaťminútovky snažili zvýšiť svoj náskok, no Laco, ktorý nahradil Faltera v bránke hostí, bol pozorný. Podtatranci hrali s ľahkosťou a svoje nadšenie korunovali štvrtým gólom Halaja. Aj v ďalšom priebehu diváci videli viaceré gólové príležitosti, no brankári boli pozorní až do 38. min. Michal Segľa vtedy v presilovke strelou od modrej čiary zvýšil na 5:1. Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Poprad mal prevahu, snažil sa hrať útočný hokej a potešiť divákov ešte nejakým gólom. V 49. min pridal šiesty gól domácich Marcel Haščák a uzavrel tak skóre zápasu, ktorý sa jednoznačne niesol v réžii popradského tímu. HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1) Góly: 46. Juraško (Hvila, Klouda), 55. Babka (L. Čierny) - 24. Pálffy (Zálešák), 29. M. Ivičič (R. Školiak, Horský), 48. R. Hartmann (Zálešák) Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Pavlovič, Mášik, 2222 divákov Domáci nastúpili bez dvoch opôr v útočných radoch, pretože Kopecký a Kubenko dostali virózu. Tempo hry od začiatku zápasu nebolo obzvlášť rýchle. Zvolenčanom sa nedarili presilovky a rovnako tak ani Skalici. V prvej tretine stojí za zmienku Dlouhého žŕdka v 13. min, keď obranca HMK mieril spoza ľavého kruhu v oslabení. Zvolenčania mohli streliť gól pred odchodom do kabín na prestávku, ak by sa z protiútoku presadil Lipiansky a následne pred Rybárom uspel J. Čierny. Nástup do druhej tretiny vyšiel hosťom, popri mantineli získal puk Zálešák, pred bránkou našiel voľného Pálffyho, ktorý zblízka prekonal Hudáčka. V 29. min bolo už 2:0 pre Skalicu, keď sa po presnej prihrávke Školiaka presadil iba slabou strelou z prvej Ivičič. Zvolen potom pridal na dôraze, no musel byť obozretný pred dobre naštartovanými Skaličanmi. Prevládal viac boj ako hokejová kvalita. Najväčšie šance však domáci spálili v oslabení, keď sólo v 34. min nevyužil Turek. V 36. min neuspel pred Rybárom ani Frühauf a v presilovke v závere druhej tretiny nevyužil najväčšiu šancu pred skalickým gólmanom Krayzel. V tretej tretine Zvolenčania pridali na dôraze a dokázali si vytvoriť aj tlak. V 44. min Turek trafil žŕdku. V 46. min sa domáci dočkali, keď Juraško od modrej čiary prekonal Rybára a znížil na 1:2. Hosťom však o dve minúty neskôr vyšla presilovka, v ktorej sa presadil po strele Zálešáka z dorážky Hartmann -1:3. Zvolenčania potom súpera zatlačili, dôkazom toho bola aj ďalšia žŕdka Cibuľu, no Skalica hrozila z rýchlych brejkov. Napokon sa však domáci dočkali, keď opäť po strele od modrej čiary Rybár kapituloval. Autorom gólu bol Babka. Hráčom HKm v závere nevyšla power-play, a tak Pálffyovci si zo Zvolena odvážajú tri body. SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Góly: 53. B. Ihnačák (P. Segľa) - 16. L. Havel (L. Říha, Koložváry), 55. Kolba (Podstavek), 60. M. Macho (Podstavek) vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Šechný 10 min - M. Macho 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kubuš - T. Orolín, Tvrdoň, 950 divákov Favorizovaní hostia z metropoly Turca pricestovali pod Tatry bez brankárskej jednotky Vlastimila Lakosila, ktorý mal dnes neďaleko Třinca autohaváriu. V bránke ho nahradil Michal Dzubina, ktorý bol najlepším hráčom tímu MHC a nebyť jeho báječného výkonu, mohol zápas pre tretie mužstvo extraligovej tabuľky skončiť rovnako zahanbujúco ako ten pod Zoborom. Martinčania si zrejme v podvedomí mysleli, že nováčik zloží bez odporu zbrane a kapituluje. Lenže výkon hostiteľov bol diametrálne odlišný od toho, akým doteraz prehrával. Z bojovného nasadenia ich nevyrušil ani úvodný gól Říhu, ktorý sa v 16. min najlepšie zorientoval pred domácim brankárom Klempom. Podtatranci si vypracovali za zápas toľko príležitostí, že by to stačilo aj na dve stretnutia. Len Drotár so Šechným "spálili" po tri tutovky. Keď už sa zdalo, že s Dzubinom hrajú všetci svätí a zaknihuje si prvý shutout, objavil sa pred ním B. Ihnačák a šikovnou strelou vyrovnal. Domáci mohli aj vyhrávať, ale Fedor ani Pavličko nedokázali premeniť výborné príležitosti. Lenže v 55. min išiel na trestnú lavicu Sadiki a Kolba od modrej umiestnenou strelou dostal znova hostí do vedenia. Kežmarčania 91 s pred záverečnou sirénou odvolali brankára, vzápätí Pavličko pred Dzubinou neuspel. Z protiútoku najprv Podstavek opustenú bránku netrafil, ale Macho sa už nemýlil a uzavrel tak gólový účet zápasu. Nováčik spod Tatier predlžil šnúru prehier na jedenásť, ale za predvedený výkon a predovšetkým bojovnosť i nasadenie si zaslúžil bodovať. HK Ardo Nitra - Slovan Bratislava 6:2 (4:0, 2:1, 0:1) Góly: 2. Marek Slovák (Gálik, Vozdecký), 15. T. Chrenko (Čaládi), 16. M. Chrenko (H. Ručkay), 18. Dornič (H. Ručkay), 32. T. Chrenko (Sedlák), 38. H. Ručkay (Sedlák) - 26. Hreus (Sersen), 54. Hujsa (Kuľha) Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Halász (Nitra) 10 min za hrubosť - Lažo (Slovan) 10 min za hrubosť, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Novák, M. Korba, 2564 divákov Nitra sa ujala vedenia už po 106 sekundách hry, keď na začiatku i konci celej akcie bol mladý Marek Slovák, ktorý nahodil puk do útočnej tretiny, ten sa cez Vozdeckého a Gálika dostal opäť k nemu a následne za Hoviho chrbát. V 13. mine vyprovokoval hosťujúci Lažo bitku s mladým Halászom, obaja si šli sadnúť na 10 minút a krátko nato sa postupne ocitli na trestnej lavici ďalší dvaja hráči Slovana. Domáci presilovku piatich proti trom využili v 15. min, keď po Suurovej strele dorazil puk do bránky hostí T. Chrenko. O minútu sa opäť tešili domáci priaznivci, pretože H. Ručkay prenechal puk Matúšovi Chrenkovi a ten prízemnou strelou trafil medzi betóny Hoviho - 3:0. V 18. min si vychutnal brankára hostí Dornič, keď pri vlastnom oslabení unikol Ručkay a po jeho prihrávke uzavrel odchovanec Slovana Bratislava forhendovým blafákom skóre prvej tretiny na 4:0. V druhej časti hry sa ako prví presadili hostia, keď v 26. min dorazil puk za Račkov chrbát po Sersenovej strele Hreus. Nitranov gól nevyviedol z miery a v 32. min po Sedlákovej strele od modrej tečoval Tomáš Chrenko puk do siete. O šesť minút opäť vystrelil na bránku Slovana Sedlák, k puku sa dostal H. Ručkay a zvýšil už na 6:1. V tretej tretine síce hrali hostia prevažne pred bránkou Nitry, no skvelého Račka nemohli prekonať ani v početnej prevahe o dvoch hráčov v polovici tretiny. Podarilo sa im to až v 54. min, keď po nenápadnej akcii skóroval Hujsa a uzavrel skóre zápasu na 6:2. Dukla Trenčín - MsHK Žilina 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1) Góly: 12. Trochta (Kútny, S. Saliji) - 10. V. Baláž (Pulpán), rozhodujúci sam. nájazd Pokrivčák Vylúčení: 8:9, navyše: Kontšek (Žilina) 10 min za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Galamboš, Jankovič, 3250 divákov Od úvodných minút sa hralo v pohodovom tempe a tímy ani s pribúdajúcim časom nepridali na obrátkach. Žiline pomohli na začiatku dve vyúčenia Trenčanov v rade, keď v závere druhej početnej výhody poslal MsHK do vedenia Baláž. O chvíľu neskôr nastrelil žŕdku Hálovej bránky Tvrdoň. Neuspel a domácim sa podarilo rýchlo vyrovnať. Kútneho prácu za bránkou zužitkoval Trochta. Aj v ďalších momentoch bolo na hokejkách viac nepresností ako ukážkových akcií. Hostí mohli po druhý raz poslať do vedenia skúsení veteráni Stantien s Kontšekom, ale ani jeden na domáceho gólmana nevyzrel. Na začiatku tretej tretiny neuspel ani Pokrivčák, ktorý nedokázal prekonať už ležiaceho Hálu. O výsledku tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich uspeli Pokrivčák a Važan, čo pomohlo Žiline k dôležitým dvom bodom. SITA