30. novembra 2005

Nitra zakopla u outsidera

Tridsiate kolo hokejovej extraligy

Hokejová ST Extraliga pokračovala včera zápasmi kompletného 30. kola.
Senzáciu pripravili svojim fanúšikom hráči extraligového outsidera z Martina, ktorí zdolali na svojom ľade aktuálneho lídra tabuľky spod Zobora 3:2. Do zápasu nastúpili oba celky aktívne a už v 4. minúte bol na svetelnej tabuli stav 2:1. V druhej časti hry sa síce podarilo Kováčikovi vyrovnať, no už o tri minúty dostal domácich opäť do vedenia Saliji. Záverečný tlak Nitrania nedokázali premeniť na presný zásah a všetky body tak prekvapujúco ostali v Martine. Hokejistom Popradu sa nepodarilo využiť zaváhanie Nitry na opätovné ujatie sa vedenia v extralige, keď na Liptove remizovali 2:2. Gólové hody videli diváci na východe, kde Košice hostili Žilinu. V posledných kolách dobre hrajúci hostia síce dokázali štyrikrát prekonať brankára Laca, no na neuveriteľných deväť presných zásahov domácich to nestačilo. Z merania síl medzi Skalicou a Trenčínom vyšli lepšie Záhoráci, ktorí však o svojom triumfe rozhodli až

Góly: 3. Grill, 45. Vala, 51. Jarolín,
53. Mikúš - 22. Húževka, 30. Hriňa, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Horínek, Mullner, 2 750 divákov.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, M. Křetinský, Benák, Klement, Zajac, Flamík, Komárek, Dostál - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - J. Mikúš, Vala, Liščák - Grill, R. Sýkora, Jozef Liška - Krumpál, Hrnčirík, M. Malík.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Mikuš, Juraj Liška, Gabriš, Rimmel, Hriňa - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Melichárek, Kóňa, Kútny - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.

Martin 3:2 Nitra
(2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Cebák, 4. Važan, 36. G. Saliji - 3. T. Chrenko, 33. M. Kováčik, vylúčení: 2:5, navyše V. Vlk (Nitra) 10 min za nešportové správnie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Gajan, Grečko, 2 250 divákov.
Martin: Ševela - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Chromý, Stolárik, Šimka - Török, Beran, G. Saliji - T. Jaško, M. Chrenko, Važan - Koložváry, Kuric, Beutel - Šimo, Holečko, Hanes
Nitra: Račko - B. Majeský, Petrina, D. Milo, Hruška, V. Vlk, I. Švarný - S. Saliji, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, M. Štefanka, M. Kováčik - Vozdecký, M. Musil, Čacho - Pupák, J. Mihálik, Podstavek.

L. Mikuláš 2:2 p.p. Poprad
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 19. a 52. Kopecký - 32. Bubenko, 40. Škovira. Rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1 350 divákov.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - M. Šterbák, Fatyka, P. Lištiak, Rúfus, M. Grman, M. Školiak, Tomaška - Marek Hovorka, Mravec, Kopecký - Krátky, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Tarageľ - Kövér, B. Pohanka, P. Bartík.
POPRAD: Hurajt - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Fabian, M. Turan, Gurčík - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, Piatak, M. Haščák.

Košice 9:4 žilina
(2:0, 3:2, 4:2)

Góly: 5. Kledrowetz, 8. Lažo, 27. Horáček, 29. Lipiansky, 40. Šimurda, 43. Kledrowetz, 54. Vostřák, 55. M. Slovák, 60. Podhradský - 24. S. Gron, 33. Hreus, 47. Miklík, 51. Král, vylúčení: 3:11 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Mihálik - Tvrdoň, Bednár, 2 000 divákov.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Bodnár, Podhradský, Horáček, Topoli - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Vostřák - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, Michal Lukáč, M. Slovák.
ŽILINA: Lipovský (29. Marek Laco) - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý,
I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, S. Gron, Kontšek - V. Král, Hreus, Michel Miklík - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík.

Hlasy trénerov

Rudolf Uličný, Martin: „Diváci sa mali na čo pozerať, bol to kvalitný zápas z oboch strán. Vypli sme sa k heroickému výkonu, hrali sme obetavo a so srdcom, a o jeden gól sme si naozaj zaslúžili vyhrať.“
Antonín Stavjaňa, Nitry: „O výsledku rozhodla štandardná situácia po buly, keď naši neskoro zareagovali. V závere sme zvýšili tempo, ale domáci išli v obetavosti na maximum a už sme nedokázali streliť gól.“
Ján Selvek, Košice: „V prvej tretine sme hrali zodpovedne, no potom prišli aj školácke chyby. Diváci videli trinásť gólov, čo viac si môžeme želať.“
Ján Šterbák, Žilina: „Hrali sme veľmi zle, súper bol pohyblivý. Keď sme znížili na 4:6, mysleli sme si, že uhráme prijateľný výsledok, ale potom prišli opäť naše chyby.“
Ján Faith, L. Mikuláš: „Nie sme
s výsledkom spokojní, lebo sme mali viac šancí. Znova nezabrali skúsenejší hráči a tentoraz už menovite Krátky, Trochta, Mravec, ktorí boli hlavne pri druhom góle hostí. Keď oni nezaberú, načo ich tu potom zbytočne držíme.“
Vladimír Klinga, asistent Popradu: „ Liptáci boli 40 min lepší, až v tretej tretine sme hrali podľa našich predstáv, ale paradoxne po našej hrubej chybe sme inkasovali.“
Milan Hovorka, Trenčín: „Vedeli sme v čom je sila Skalice, že sú to presilovky a sebavedomie v útočnom pásme a, bohužiaľ, individuálnymi chybami sme ich posadili na koňa, čo nás stálo dobrý výsledok.“
Milan Klement, asistent Skalice: „Vedeli sme, že ak chceme byť úspešní proti Trenčínu, musíme podať disciplinovaný výkon po celých 60 minút.
V druhej tretine bol určite Trenčín lepší, čosi sme si povedali v kabíne, do tej tretej tretiny nastúpilo úplne iné mužstvo