Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. októbra 2018

Nitrianska hudobná jeseň prináša koncerty i gitarový festivalKoncertom Sedláčkovho kvarteta bude v nedeľu 14. októbra pokračovať XIII. ročník medzinárodného festivalu Nitrianska hudobná jeseň (NHJ) 2018. Až do 29. októbra sa budú v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Nitra 12. októbra (TASR) - Koncertom Sedláčkovho kvarteta bude v nedeľu 14. októbra pokračovať XIII. ročník medzinárodného festivalu Nitrianska hudobná jeseň (NHJ) 2018. Až do 29. októbra sa budú v nitrianskej Synagóge konať hudobné večery, na ktorých sa predstavia interpreti zo Slovenska, Čiech, Maďarska i Poľska.


V rámci hlavného programu sa 21. októbra predstaví nitrianskemu publiku Komorný súbor Ad Libitum a 29. októbra zoskupenie Saxophone Syncopators s koncertom k 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky.

Sprievodným podujatím NHJ 2018 je výchovný koncert pre deti, ktorý sa uskutoční 25. októbra v Synagóge pod názvom Bartók a drevený princ. „Na Nitriansku hudobnú jeseň nadviaže medzinárodný festival gitarovej hudby Cithara aediculae 2018 i.m. Pavol Sika. V rámci festivalu sa predstaví slovenský gitarista Ján Labant, Andrzej Grygier z Poľska a András Csáki z Maďarska. Súčasťou gitarového festivalu budú aj rôzne workshopy,“ uviedla Ľudmila Synaková z mestského úradu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cenu Birgit Nilssonovej získala švédska sopranistka Nina Stemmeová
<< predchádzajúci článok
V Berlíne rozdajú v nedeľu prvé ceny Opus Klassik

Nitrianska hudobná jeseň prináša koncerty i gitarový festival - diskusné fórum čitateľov