22. novembra 2011

Nitrianski basketbalisti opäť nevyhrali v európskom pohári

Basketbalisti slovenského vicemajstra BK Bemaco SPU Nitra prehrali v utorňajšom stretnutí 3. kola Európskeho vyzývacieho pohára FIBA 2011/12 v základnej A-skupine s favorizovaným španielskym tímom ...

nitra NITRA 22. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalisti slovenského vicemajstra BK Bemaco SPU Nitra prehrali v utorňajšom stretnutí 3. kola Európskeho vyzývacieho pohára FIBA 2011/12 v základnej A-skupine s favorizovaným španielskym tímom Baloncesto Fuenlabrada 75:86 (43:46).

V ďalšom pohárovom súboji nastúpia zverenci Ľubomíra Urbana v stredu 30. novembra na palubovke nemeckého mužstva EWE Baskets Oldenburg (20.00 h).

BK Bemaco SPU Nitra (SR) - Baloncesto Fuenlabrada (Šp.) 75:86 (19:24, 24:22, 16:29, 16:11)

Zostava a body Nitry: Vaden 20 (3 trojky), Tomek 18, Clemente 11, Majok 9, Jašš 2 (Nuber 6, Žiak 5, Diané a Vido po 2, Šilinskis 0)
Najviac bodov Fuenlabrady: Penney 22 (3), Sene a Ayón po 10, Bartoň 9
TH: 18/15 - 17/10, fauly: 17 - 20, trojky: 6 - 8

Nitrania držali prvých dvadsať minút krok s vysoko favorizovaným súperom. V úvode viedli 7:4, a aj keď postupom času získavala Fuenlabrada pevnejšiu "pôdu" pod nohami, 15 s pred koncom I. polčasu Robert Vaden dvojkou upravil na 43:46.

Po obrátke odskočili hostia na 43:51, v 23. min viedli dvojciferným rozdielom 55:45 zásluhou svojho najlepšieho hráča Kirka Penneyho, v drese Nového Zélandu druhého najlepšieho strelca z majstrovstiev sveta 2010.

Neúnavný ťahúň domácich Vaden svojím dvadsiatym bodom v 25. min znížil na 52:57, o 70 s neskôr však náskok španielskeho mužstva narástol na 12 bodov 64:52. Ešte do konca tretej desaťminútovky si hostia utvorili 19-bodový odstup 75:56, z ktorého s prehľadom "vyžili" až do konca duelu.