17. marca 2019

Noel zvíťazil v slalome, slávil tretí triumf kariéry

Francúzsky lyžiar Clement Noel počas 1. kola nedeľňajšieho finálového slalomu Svetového pohára mužov v andorrskom Soldeu 17. marca 2019. Foto: TASR/AP
Soldeu 17. marca (TASR) - Francúzsky lyžiar Clement Noel triumfoval v nedeľňajšom finálovom slalome Svetového pohára. V andorrskom Soldeu zvíťazil s náskokom 18 stotín sekundy pred Rakúšanom Manuelom Fellerom a slávil tretie prvenstvo v kariére vo SP. Na tretej priečke sa umiestnil Švajčiar Daniel Yule (+0,83).

O držiteľovi malého glóbusu za disciplínu bolo už pred finále rozhodnuté, Rakúšan Marcel Hirscher ako aj zároveň istý osemnásobný celkový víťaz SP sa už nedokázal "vyhecovať" k top výkonom, svojimi víkendovými výsledkami nenadchol, v záverečných pretekoch sezóny skončil štrnásty (+1,62).

Nemec Felix Neureuther sa s úspešnou kariérou rozlúčil siedmym miestom (+1,10). V cieli si užíval ovácie pretekárskych kolegov i spŕšku šampanského.