24hod.sk    Z domova

16. mája 2012

Novinári nechápu náročné súvislosti, kritizuje šéf SaSPredstavitelia SDKÚ-DS a SaS v stredu po rokovaní opozície kritizovali novinárov. Ako povedal predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, opozícia nemala problém dohodnúť sa na ...Zdieľať
sulik BRATISLAVA 16. mája – Predstavitelia SDKÚ-DS a SaS v stredu po rokovaní opozície kritizovali novinárov.


Ako povedal predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, opozícia nemala problém dohodnúť sa na rozdelení postov v kontrolných inštitúciách.

„Proces vždy trvá, ale to neznamená, že máme zásadný problém. To ste skôr vytvárali vy tlakom a výstupmi, že sa nevieme dohodnúť. My sme vždy hovorili, že sa dohodneme a dohodli sme sa. Bol plán, že sa dohodneme do konca schôdze,“ uviedol Kaník.

Pre SaS bolo podľa jej predsedu Richarda Sulíka dôležitejšie reagovať na programové vyhlásenie vlády, zaoberať sa samotnou schôdzou NR SR ako pozíciami. To, že to trvalo dlhšie, ako si to novinári predstavovali, bolo spôsobené tým, že SaS tomu takú prioritu nedávala.

„Pre vás je jednoduchšie pochopiť, že tu pôjde Paľko a sem Ferko ako pochopiť nejaké náročné súvislosti v spojení s článkom 136, o ktorom sa skoro vôbec nepísalo. Skúste to vidieť aj z obsahovej stránky, nielen fixovať sa na nejakú pozíciu, či ten, alebo ten,“ povedal Sulík novinárom.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/novinari-nechapu-narocne-suvislosti-kritizuje-sef-sas-cl195370.html