Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. novembra 2018

Obamová spontánne potratila a podstúpila umelé odplodnenieNa archívnej snímke Michelle Obamová.Zdieľať
Na archívnej snímke Michelle Obamová. Foto: TASR/AP Photo
Washington 9. novembra (TASR) - Bývalá prvá dáma USA Michelle Obamová v televíznom interview povedala, že po spontánnom potrate pred 20 rokmi sa cítila "stratená a osamelá" a že podstúpila umelé oplodnenie, aby mohla mať svoje dve dcéry.Obamová poskytla rozhovor odvysielaný v piatok v programe "Good Morning America" na televíznej stanici ABC.

Podľa svojich slov mala pocit, "akoby som zlyhala, lebo som nevedela, aké časté sú spontánne potraty, pretože sme o nich nehovorili".

Obamová (54) vyhlásila, že ona a bývalý prezident Barack Obama "museli ísť na oplodnenie in vitro (v skúmavke)", aby počali Sashu a Maliu. Dnes majú ich dcéry 17 a 20 rokov, dodala tlačová agentúra AP.

Vo svojej životopisnej knihe s názvom "Becoming", ktorá má vyjsť v utorok 13. novembra, Obamová otvorene píše o všetkom - od svojho dospievania v Chicagu až po vyrovnávanie sa rasizmom vo verejnom živote a o tom, ako sa z nej stávala prvá černošská prvá dáma USA. V pamätiach tiež spomína na počiatočné ťažkosti v manželstve, s ktorými zápasila, keď Obama začal politickú kariéru.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Činohra SND uvedie premiéru inscenácie Projekt 1918
<< predchádzajúci článok
Vedec M. Vaněk: Nie je svedectvo, že by prežil slovenský žid Sobibor

Obamová spontánne potratila a podstúpila umelé odplodnenie - diskusné fórum čitateľov