Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Obranné operácie na východe a juhu Ukrajiny pokračujú, ruská armáda sa pokúsila získať späť stratené územiaUkrajinské sily pokračujú v obranných operáciách na východe a juhu Ukrajiny, útočných operáciách na melitopoľskom a bachmutskom fronte, pričom spôsobujú Rusom straty a krok za krokom oslobodzujú dočasne ...Zdieľať
russia_ukraine_war_77448 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily pokračujú v obranných operáciách na východe a juhu Ukrajiny, útočných operáciách na melitopoľskom a bachmutskom fronte, pričom spôsobujú Rusom straty a krok za krokom oslobodzujú dočasne okupované územia krok a upevňujú ich pozície.

Ruské útoky


Úspešne odrazili ruské útoky pri obci Kliščijivka. Rusi sa tiež neúspešne pokúsili získať stratené územie pri obciach Andrijivka v Doneckej oblasti a Robotyne v Záporožskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na generálny štáb ukrajinských síl.

35 bojových stretov


Generálny štáb tiež uviedol, že za posledných 24 hodín sa odohralo celkovo 35 bojových stretov. Rusi vykonali 22 raketových útokov a 57 vzdušných úderov a 55-krát útočili na ukrajinské pozície aj obývané oblasti raketometmi.


Nálety útočili na Charkovskú, Luhanskú, Doneckú, Záporožskú a Chersonskú oblasť. Delostrelecká paľba zasiahla viac ako 70 obcí v Charkovskej, Luhanskej, Doneckej, Záporožskej a Chersonskej oblasti.


Zdroj: SITA.sk - Obranné operácie na východe a juhu Ukrajiny pokračujú, ruská armáda sa pokúsila získať späť stratené územia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tesco rozširuje obľúbenú službu Tesco Online nákupy
<< predchádzajúci článok
Nemecká polícia vykonala raziu v domoch členov neonacistickej skupiny Hammerskins