Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2020

Obvinení v súvislosti s výbuchom v Prešove sa postavia pred súd, prokurátor žiada rozšíriť väzbuPätica obvinená z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia v súvislosti s tragickým výbuchom plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove sa pred súd postaví 3. marca. Na verejnom zasadnutí o ...Zdieľať
vz6_3188_ 676x451 27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pätica obvinená z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia v súvislosti s tragickým výbuchom plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove sa pred súd postaví 3. marca. Na verejnom zasadnutí o 13:00 bude v ich prípade rozhodovať Krajský súd v Prešove.


Už skôr súd stanovil termín prerokovania odvolania prokurátora voči rozhodnutiu Okresného súdu v Prešove voči dvojici obvinených, ktorých v utorok 25. februára sudca nezobral do väzby.

Neverejný informatívny výsluch


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, vytýčil pojednávanie na prešovskom okresnom súde aj sudca pojednávajúci v prípade zvyšných troch obvinených, ktorí sú od 9. decembra stíhaní vo väzení.

Termín neverejného informatívneho výsluchu všetkých troch obvinených stanovil sudca pre prípravné konanie na deň 3. marec tohto roka so začiatkom o 9. hodine v pojednávacej miestnosti Okresného súdu Prešov, v súvislosti s rozhodovaním o žiadosti obhajcu obvinených o ich prepustenie z väzby a tiež v súvislosti s návrhom Krajskej prokuratúry Prešov na rozšírenie dôvodov väzby,“ uviedla Petrufová.

Trojicu zobrali do tzv. kolúznej väzby, aby nemohli ovplyvňovať svedkov, znalcov, prípadne spoluobvinených, alebo inak mariť skutočnosti závažné pre trestné stíhanie. Rozhodnutie o vzatí do väzby potvrdil 30. decembra aj Krajský súd v Prešove. Prokuratúra, po zmene kvalifikácie obvinenia z prečinu všeobecného ohrozenia na obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu, žiada rozšíriť väzbu aj na útekovú.

Hrozí im doživotie


Podľa právneho poriadku hrozí obvineným trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie. „K zverejňovanej informácii o výške trestu hroziaceho obvineným považujeme za potrebné zdôrazniť, že vo všeobecnosti o treste rozhodne súd a to až po tom, čo uzná obžalovaného za vinného. Preto aj v tomto prípade až do rozhodnutia súdu platí prezumpcia neviny,“ dodala v stanovisku súdu Petrufová.


Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, ktoré sa odohralo v piatok 6. decembra 2019, má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Dvanásťposchodovú bytovku, ktorú poškodil výbuch plynu, kompletne zbúrali a odstránili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinení v súvislosti s výbuchom v Prešove sa postavia pred súd, prokurátor žiada rozšíriť väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská pošta neprijíma zásielky do Talianska, dôvodom je koronavírus
<< predchádzajúci článok
Muž ozbrojený nožom chcel lúpiť v rýchlom občerstvení, ale majiteľ ho spacifikoval

Obvinení v súvislosti s výbuchom v Prešove sa postavia pred súd, prokurátor žiada rozšíriť väzbu - diskusné fórum čitateľov