20. mája 2007

Ottawa vo finále Stanleyho pohára, radoval sa aj Meszároš

Hokejisti Ottawa Senators sa stali víťazmi Východnej konferencie NHL a prvýkrát v klubovej histórii si zahrajú vo finále Stanleyho pohára. Senators v sobotňajšom piatom stretnutí finále Východnej ...

BUFFALO 20. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Ottawa Senators sa stali víťazmi Východnej konferencie NHL a prvýkrát v klubovej histórii si zahrajú vo finále Stanleyho pohára. Senators v sobotňajšom piatom stretnutí finále Východnej konferencie zdolali Buffalo na jeho ľade 3:2 po predĺžení a v sérii uspeli pomerom 4:1 na zápasy. Vo finále Stanleyho pohára nastúpi kanadský tím proti víťazovi série Detroit - Anaheim, kde je stav 2:2 na zápasy.

Ottawa využila na postup do vyvrcholenia sezóny druhý mečbal. V Buffale síce po Hechtovom góle v 25. min prehrávala, ale vyšla jej štvrtá päťminútovka druhej tretiny, v ktorej Heatley a Spezza otočili skóre. Afinogenov ešte v 51. min pri presilovke vyrovnal a vynútil Sabres predĺženie, v ktorom však boli senátori aktívnejší, častejšie ohrozovali Millera a v 70. min kapitán Ottawy Alfredsson po odvážnom nájazde na troch brániacich hráčov Buffala tvrdou a presnou strelou zápästím rozhodol o postupe svojho tímu do finále. Medzi radujúcimi sa hráčmi na ľade nechýbal ani Slovák Andrej Meszároš, ktorý prihrával na Alfredssonov rozhodujúci gól.

Výsledok - finále Východnej konferencie:

Buffalo - Ottawa 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) - konečný stav série 1:4, Ottawa sa stala víťazom Východnej konferencie a postúpila do finále Stanleyho pohára

Góly: 25. Hecht (Pominville, Briere), 51. Afinogenov (Briere, Vanek) - 36. Heatley (Spezza, Redden), 40. Spezza (Alfredsson, Heatley), 70. Alfredsson (Heatley, Meszároš)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:25. Brankári: Miller - Emery. Diváci: 18 690.