Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. októbra 2023

Pápež František navrhuje možnosť požehnať páry rovnakého pohlavia, hoci cirkev takéto vzťahy považuje za „objektívne hriešne“Pápež František naznačil, že by bol otvorený požehnaniu párov rovnakého pohlavia v katolíckej cirkvi. Každá žiadosť o požehnanie by sa mala riešiť s ...Zdieľať
vatican_pope_78664 676x451 3.10.2023 (SITA.sk) - Pápež František naznačil, že by bol otvorený požehnaniu párov rovnakého pohlavia v katolíckej cirkvi.


Každá žiadosť o požehnanie by sa mala riešiť s „pastoračnou láskou“, povedal skupine kardinálov, ktorá ho požiadala o objasnenie danej otázky. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Od prípadu k prípadu


„Nemôžeme byť sudcami, ktorí popierajú, odmietajú a vylučujú,“ vyjadril sa pápež. Naznačil, že žiadosti o požehnanie by sa mali posudzovať od prípadu k prípadu a povedal, že „rozhodnutia, ktoré môžu byť za určitých okolností súčasťou pastoračnej obozretnosti, by sa nevyhnutne nemali stať normou“.

„Kánonické právo by nemalo a nemôže pokrývať všetko,“ skonštatoval s tým, že cirkev by mala vždy pristupovať k svojim vzťahom s ľuďmi s „láskavosťou, trpezlivosťou, porozumením, nežnosťou a povzbudením“.

František však tiež prízvukoval, že cirkev stále považuje vzťahy párov rovnakého pohlavia za „objektívne hriešne“ a neuzná manželstvá takýchto párov.

Požehnanie párom rovnakého pohlavia


Biskupi v niektorých krajinách vrátane Belgicka a Nemecka začali povoľovať kňazom, aby požehnali párom rovnakého pohlavia.

Postoj cirkevných orgánov v tejto veci zostáva však nejasný. V roku 2021 Kongregácia pre náuku viery po podobnej žiadosti o objasnenie zamietla povoliť takúto prax.

Žiadosť bola jednou z mnohých, ktoré dostal pápež pred niekoľkotýždňovým stretnutím vo Vatikáne, ktoré sa bude zaoberať budúcnosťou cirkvi a začne sa v stredu.


Zdroj: SITA.sk - Pápež František navrhuje možnosť požehnať páry rovnakého pohlavia, hoci cirkev takéto vzťahy považuje za „objektívne hriešne“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hnutie OĽaNO a priatelia odmieta volebnú korupciu pomocou fotografie. K úspechu v osadách im mali pomôcť iné faktory
<< predchádzajúci článok
Sklenár s generálom Zmekom otvorili desiaty ročník veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB (foto)