Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2019

Pápež: Interrupcia nikdy nie je správna, ani vtedy, keď je plod chorýNa snímke pápež František.Zdieľať
Na snímke pápež František. Foto: TASR/AP
Vatikán 25. mája (TASR) - Pápež František v sobotu vyhlásil, že interrupciu nikdy nemožno ospravedlniť, dokonca ani vtedy, ak je plod ťažko chorý či znetvorený. A vyzval lekárov a kňazov, aby povzbudzovali rodiny, nech vydržia celú dobu tehotenstva.


Pápež na audiencii s účastníkmi konferencie proti interrupciám, nad ktorou mal záštitu Vatikán, povedal, že nesúhlas s umelým prerušením tehotenstva nie je záležitosťou náboženstva, ale ľudskosti.

"Je prípustné zmariť život, aby sa vyriešil problém? Je prípustné najať si zabijaka, aby sa vyriešil problém?" položil otázky, ktoré citovala tlačová agentúra AP.

František odsúdil rozhodnutia robiť umelé potraty na základe prenatálnych testov slovami, že ľudská bytosť "nie je nikdy nezlučiteľná so životom".

Aj bábätká predurčené na smrť pri narodení alebo čoskoro po ňom si zaslúžia dostať v maternici lekársku starostlivosť a ich rodičov treba podporovať, aby sa necítili osamotení, izolovaní a nemuseli sa báť, povedal ďalej pápež.

"Starostlivosť o tieto deti pomáha rodičom žialiť a nemyslieť len na stratu, ale vnímať to ako krok na ceste, ktorý ich drží spolu," uviedol František.

Pápež vystupuje ostro proti interrupciám, hoci zároveň vyjadruje súcit so ženami, ktoré ich podstúpili, a uľahčil aj udeľovanie rozhrešenia za tento ich hriech.

Jeho výroky prišli v období, keď sa do hlavných správ médií v USA znovu dostáva téma umelého potratu. Niektoré tamojšie štáty sa totiž snažia obmedziť tieto zákroky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kraskove je volebná účasť zatiaľ veľmi nízka
<< predchádzajúci článok
V Prenčove je záujem o dnešné hlasovanie porovnateľný s inými voľbami

Pápež: Interrupcia nikdy nie je správna, ani vtedy, keď je plod chorý - diskusné fórum čitateľov