24hod.sk    Z domova

28. decembra 2009

Parkovanie v centre Pezinka bude spoplatnenéParkovanie v centre mesta Pezinok bude v pracovných dňoch od pondelka do piatka od 8:00 do 17:00 spoplatnené. Poplatok je stanovený na 50 centov za 1,5 hodiny. Skúšobná prevádzka sa začne 4. januára ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Parkovanie v centre mesta Pezinok bude v pracovných dňoch od pondelka do piatka od 8:00 do 17:00 spoplatnené. Poplatok je stanovený na 50 centov za 1,5 hodiny. Skúšobná prevádzka sa začne 4. januára 2010, plná prevádzka bude spustená 15. januára. Cieľom je vyriešiť dlhodobo kritizované parkovanie v centre, keď tieto plochy boli využívané na celodenné parkovanie obyvateľov okrajových častí mesta. Riešenie má vyjsť v ústrety obyvateľom i návštevníkom mesta, ktorí krátkodobo navštevujú úrady alebo obchodné prevádzky v centre. Rozhodli o tom mestskí poslanci na poslednom zasadaní zastupiteľstva.


Existujúce parkovacie miesta na Radničnom námestí budú rozdelené do troch častí - P1, P2 a P3. P1 označuje parkovisko v strede námestia (36 vyznačených parkovacích miest), P2 zase pás parkovacích miest oproti Radničnému námestiu 1, 3, 5 (9 vyznačených parkovacích miest) a P3 označuje parkovisko pred obchodným strediskom Billa (23 vyznačených parkovacích miest). Spoplatnenie bude zabezpečené dvoma samoobslužnými automatmi - jeden je osadený pri budove Mestského úradu, druhý na rohu Radničného námestia a Kollárovej ulice. Neskôr pribudne aj možnosť zakúpiť si parkovacie karty mimo automatov. Prevádzkovateľom tohto parkoviska bude Pezinská mestská spoločnosť s r.o., ktorá sa pretransformovala z Mestského zdravotníckeho strediska.

Informácie zverejnilo mesto Pezinok na svojej oficiálnej internetovej stránke.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/parkovanie-v-centre-pezinka-bude-spoplatnene-cl99114.html