24hod.sk    Z domova    Regióny

13. decembra 2011

Petícia proti predaju nemocničného parku v Šali nepomohlaNitriansky kraj predáva park v areáli nemocnice v Šali aj napriek petícii občanov. Poslanci na zastupiteľstve rozhodli o vypísaní v poradí už druhej verejnej súťaže na predaj nemocnice ...Zdieľať
nemocnica sala NITRA 13. decembra (WEBNOVINY) – Nitriansky kraj predáva park v areáli nemocnice v Šali aj napriek petícii občanov.


Poslanci na zastupiteľstve rozhodli o vypísaní v poradí už druhej verejnej súťaže na predaj nemocnice po šiestich častiach. Keďže prvá súťaž nebola úspešná, ide kraj s cenou dole o desať percent. Za záchranu nemocničného parku v Šali iniciovalo petíciu Občianske združenie Petra Bošňáka, vyzbieralo 4 100 podpisov.

Kraj nedávno rozdelil nemocnicu do šiestich logických celkov, pretože predaj areálu ako celku sa skončil bez úspechu. Obyvatelia sa obávajú, že dôsledkom predaja parku bude jeho zánik. Mestskí poslanci v Šali nedávno schválili, že mesto ponúkne kraju na zámenu za park pozemky pod cestami druhej a tretej triedy.

Ich výmera je zhruba rovnaká ako park. Primátor Šale Martin Alföldi, ktorý je zároveň krajským poslancom, nepokladá vyhlásenie ďalšej súťaže za konečné „nie“ pre mesto a chce ešte s krajom rokovať.


Pocit ignorácie

Členovia Občianskeho združenia Petra Bošňáka netaja rozčarovanie nad rozhodnutím poslancov. „Ja som smutná z tej politiky a z toho, ako sa k nám správajú. Veď kto je VÚC? Nie sú to aj Šaľania? Mám z toho pocit ignorácie,“ povedala novinárom Katarína Gremeňová zo združenia.

Zdôraznila, že mestu výrazne chýba park, hlavne cez leto sa to podľa nej medzi samým betónom nedá vydržať. Tento priestor pritom stačí dať trochu do poriadku a môže sa stať mestským parkom, dodala. „My sme dokonca ochotní robiť brigády, už to máme dohodnuté s riaditeľmi škôl, že by tam chodili aj decká, aby získali vzťah k tomu parku,“ hovorí Gremeňová.

Ak by niekto pozemky kúpil, môže si ich ohradiť a obyvatelia sa tam už nedostanú. Súčasťou parku sú pritom aj chodníky, ktoré ľudia bežne využívajú, keď sa chcú dostať zo sídliska do centra mesta, upozorňuje združenie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/peticia-proti-predaju-nemocnicneho-parku-v-sali-nepomohla-cl181436.html