25. novembra 2023

Petra Vlhová skončila na desiatom mieste v obrovskom slalome v Killingtone. Zvíťazila Lara Gutová-Behramiová

Zvíťazila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, na ktorú Slovenka v súčte dvoch kôl stratila 1,98 sekundy. Gutová-Behramiová tak vyhrala aj druhý obrovský slalom v sezóne.

Vlhová bola po úvodnom kole ôsma, pričom najväčšiu stratu na súperky nabrala v druhom sektore. Aj v druhom kole jej nevyšla druhá časť, v ktorej bola najpomalšia spomedzi všetkých lyžiarok.

Slovenská lyžiarka získala do hodnotenia disciplíny a Svetového pohára 26 bodov. V hodnotení obrovského slalomu si pohoršila o tri miesta a je na šiestej priečke so stratou 114 bodov na Gutovú-Behramiovú. V hodnotení Svetového pohára stratila dve miesta je štvrtá.

Druhé miesto v obrovskom slalome v Killingtone obsadila Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretia bola domáca Mikaela Shiffrinová. Tá si tak udržala prvé miesto v predbežnom hodnotení Svetového pohára. Vlhová na ňu aktuálne stráca 64 bodov.

Program Svetového pohára žien pokračuje v nedeľu 26. novembra slalomom v Killingtone.