Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

05. júna 2020

Petra Vlhová vyrazila z Liptova do Talianska, v Stelviu začína s tréningom na snehuPo úspešnej sezóne strávila Petra Vlhová dva mesiace doma na Liptove oddychom s priateľom a rodinou a postupne už aj naberaním kondície. Začiatkom júna však už majiteľka dvoch malých glóbusov ...Zdieľať
finland_alpine_skiing_world_cup_09719 631f3051edd543d29173e42232e3e18a 676x470 5.6.2020  - Po úspešnej sezóne strávila Petra Vlhová dva mesiace doma na Liptove oddychom s priateľom a rodinou a postupne už aj naberaním kondície.


Začiatkom júna však už majiteľka dvoch malých glóbusov za slalom a paralelné disciplíny vo Svetovom pohári vyrazila za snehom do talianskeho Stelvia, kde absolvuje takmer mesačný tréningový kemp.

"Chodíme sem už niekoľko sezón. Základný tábor máme v časti spravovanej Karlheinzom Tschenettom z Ortlerovej chaty. Budeme tam mať k dispozícii zjazdovky aj snežné skútre, ktoré budú len pre nás. Samozrejme, všetko budeme robiť v súlade s dodržiavaním pravidiel absolútnej bezpečnosti," uviedol jej tréner Livio Magoni, cituje ho portál raceskimagazin.it.

Dezinfekciu si vyrobia


V súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktorá tvrdo zasiahla severné Taliansko, kde žije aj rodina Livia Magoniho, pridal trénerský šéf Vlhovej tímu ďalšie informácie: "Pred odchodom na spoločný kemp sme si nechali všetci v tíme urobiť testy na koronavírus a kúpili sme si stroj na výrobu dezinfekčného prostriedku, ktorý budeme používať nielen v príprave, ale počas celej sezóny."

Podľa Magoniho si Vlhová nedávny tréning v domácom prostredí spestrila bicyklovaním, boxom a tiež zaberala na vode v kajaku.

Teraz je pred víťazkou 14 pretekov Svetového pohára 22-dňové pokračovanie na snehu v Taliansku, kde bude cibriť techniku jednotlivých disciplín.

V tíme dokonca premýšľali aj nad tréningovým sústredením na Novom Zélande, ale cestovné obmedzenia v súvislosti s koronavírusom zrejme na dlhší čas ešte nedovolia zaoceánske výjazdy v klasickom režime.

Na Nový Zéland nepôjdu


"Máme takmer celý mesiac jún rezervovaný na Stelviu. Potom sme premýšľali o tom, že pôjdeme na Nový Zéland za Alice Robinsonovou (víťazka dvoch obrovských slalomov SP v sezóne 2019/2020 - pozn.), s ktorou sme nadviazali spoluprácu. Hrozili však problémy s cestou a aj s tým, že nebudeme mať dobré podmienky. A tak nakoniec ona príde do Európy. Budeme trénovať aj na našej základni vo Vipitene a v septembri a októbri sme si rezervovali chatu na Hintertuxe, kde sa chceme pripravovať na snehu pred začiatkom sezóny," doplnil Magoni podľa webu raceskimagazine.it.

Najbližšia sezóna Svetového pohára by mala odštartovať tradične obrovským slalomom v závere októbra v rakúskom Söldene.

Či sa tak v súvislosti s dôsledkami pandémie koronavírusu naozaj stane, ukážu najbližšie mesiace.

"Som nastavená tak, že začneme normálne a všetko bude prebiehať normálne. Možno to bude bez divákov, ale nejdem teraz riešiť, či začneme neskôr alebo to bude napokon inak," uviedla Petra Vlhová nedávno pre RTVS.


Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Vlhová vyrazila z Liptova do Talianska, v Stelviu začína s tréningom na snehu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tréner Magoni inšpiroval Vlhovú k netradičnému tréningu, koncentráciu si zdokonaľuje hraním na bicích (29. 3. 2020)
 Vlhová a Magoni všetko vyriešili a pokračujú až do olympiády v Pekingu 2022 (27. 3. 2020)
 Petra Vlhová zažila sezónu snov, ďakuje tímu a hlavne priateľovi (16. 3. 2020)
 Skvelá Petra Vlhová dosiahla v La Thuile najlepší výsledok v super G v kariére (foto) (29. 2. 2020)
 Petra Vlhová ide super G v La Thuile, pre koronavírus prijali aj špeciálne opatrenia (online) (29. 2. 2020)
 Vlhová by mala trénovať vo Foppole, preteky v La Thuile pre koronavírus nezrušili (25. 2. 2020)
 Petra Vlhová je zranená a zrejme vynechá najbližšie preteky v Taliansku (24. 2. 2020)
 Petra Vlhová po super G útočila na víťazstvo, ale v slalomovom kole chytila špicara (online) (23. 2. 2020)
 Petra Vlhová má šancu vyhrať kombináciu v Crans Montane, po super G je na druhom mieste (online) (23. 2. 2020)
 Petra Vlhová v druhom zjazde v Crans Montane 14-násta, na víťazku stratila sekundu (online) (22. 2. 2020)nasledujúci článok >>
Zväz ľadového hokeja sa klubom neotáča chrbtom, ale o rozdelení miliónov eur rozhodne kongres
<< predchádzajúci článok
Väčšina klubov Tipsport ligy chce uzavretú súťaž, vedenie nižšej ligy má svoj vlastný návrh

Petra Vlhová vyrazila z Liptova do Talianska, v Stelviu začína s tréningom na snehu - diskusné fórum čitateľov