24hod.sk

12. decembra 2005

Petrovického prvý hetrik

Výsledky NHL

Víkendové zápasy NHL boli pre Slovákov bodovo bohaté. Štyria naši hokejisti sa presadili v sobotňajších dueloch, ďalších sedem bodovalo v nedeľu. Svoj prvý hetrik v kariére v NHL si pripísal Ronald Petrovický v drese Atlanty. Najskôr sa presadil dvakrát v druhej časti hry v rozmedzí 102 sekúnd, aby napokon v predposlednej minúte pridal tretí presný zásah pri power-play hostí do prázdnej bránky. Pre Petrovického to bol štvrtý zápas po vynútenej pauze, počas ktorej ho za nepresvedčivé výkony tréner Bob Hartley „posadil“ iba na lavičku. „Hartley sa tým nielen mne, ale aj celému mužstvu pokúšal naznačiť, že musíme na ľade odviesť úplne všetko, aby sme sa dostali do zostavy. Musíme pracovať veľmi tvrdo a neustále sa zlepšovať,“ povedal Petrovický, ktorému na všetky tri góly prihrával Iľja Kovaľčuk. V stretnutí dvoch kanadských tímov Vancouver - Ottawa sa po samostatných nájazdoch radoval domáci tím. Hosťom k zisku oboch bodov nepomohol ani premiérový gól obrancu Andreja Meszároša v NHL, ktorým v tretej časti hry vyrovnával na 2:2. „Je krásne dať svoj prvý gól. Zabezpečilo nám to síce bod, ale aj tak sme prehrali,“ povedal Meszároš. V nedeľu sa najviac darilo „kráľom“ z Los Angeles, keď sa o domáce víťazstvo 3:1 nad Floridou pričinil Pavol Demitra dvoma presnými zásahmi a upevnil si tak pozíciu druhého najproduktívnejšieho muža Západnej konferencie. Víťazný gól si v stretnutí zraneniami sužovanej Philadelphie s Minnesotou pripísal domáci Branko Radivojevič, ktorý len 53 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zabezpečil pre letcov víťazstvo 3:2.

ATLANTA - COLUMBUS 5:2 (1:1, 3:0, 1:1), góly: 6. Savard (HOSSA, Kozlov), 26. PETROVICKŻ (Kovalčuk, Modrý), 27. PETROVICKŻ (Hävelid, Kovalčuk), 28. Aubin, 59. PETROVICKŻ (Kovalčuk, Sutton) - 20. Balaštík, 46. Žerdev. NEW JERSEY - COLORADO 3:4 po predĺžení a sam. nájazdoch (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1), góly: 26. Pandolfo, 28. Gionta, 51. Gomez - 4. Brunette (SVATOŠ), 17. Sakic, 19. Brunette (SVATOŠ), + rozhodujúci nájazd Laaksonen. VANCOUVER - OTTAWA 3:2 po predĺžení a sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0), góly: 2. Näslund, 18. H. Sedin, + rozhodujúci nájazd D. Sedin -  4. Schaefer, 46. MESZÁROŠ. WASHINGTON - DETROIT 3:4 (1:1, 1:1, 1:2), góly: 6. Ovečkin, 23. Pettinger, 60. Heward - 19. Zetterberg, 26. Zetterberg, 45. Dacjuk, 58. Lidström. PHILADELPHIA - MINNESOTA 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), góly: 11. Forsberg, 29. Johnsson, 60. RADIVOJEVIČ (Knuble, Hatcher) - 33. Schultz (GÁBORÍK), 45. White (GÁBORÍK). LOS ANGELES - FLORIDA 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), góly: 19. DEMITRA (VIŠ˛OVSKŻ), 35. DEMITRA (Conroy, Miller), 45. Cammalleri - 49. Nieuwendyk. TORONTO - DALLAS 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), góly: 52. Sundin (Lindros) - 7. Klemm (Robidas, Škoula), 9. Lehtinen (Modano). MONTREAL - ANAHEIM 3:5 (1:3, 1:2, 1:0), góly: 12. ZEDNÍK, 29. Perežogin, 54. Ryder - 9. Konopka, 15. Sýkora, 19. Salej, 28. Hedström, 34.
R. Niedermayer. NY ISLANDERS - EDMONTON 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0), góly: 36. Asham, 51. Hunter, víťazný nájazd Hunter - 14. Pisani, 59. Pronger. PITTSBURGH - COLORADO 4:3 (2:1, 1:1, 1:1), góly: 17. Hejduk, 35. Hinote, 54. SVATOŠ - 11. Recchi, 19. Tärnström, 22. Christensen, 53. Talbot. TAMPA BAY - NASHVILLE 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), góly: 30. Andreychuk, 38. St. Louis, 46. Sydor, 50. Lecavalier - 26. Timonen, 52. Stevenson, 60. Hall. ST. LOUIS - NY RANGERS 4:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1), góly: 16. Tkachuk, 36. Tkachuk, 51. Rycroft, 60. Sillinger - 17. Ručinský, 26. Strudwick, 50. Jágr, 57. Průcha, 62. Ručinský. CALGARY - OTTAWA 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0), góly: 53. Amonte, 64. Langkow -
5. Schaefer (MESZÁROŠ). SAN JOSE - CAROLINA 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), góly: 25. J. Thornton, 34. Cheechoo, 46. Ekman, 46. Cheechoo - 27. Brind’Amour, 48. Staal, 58. Adams.