Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2021

Po týždni pátrania našli vo vode štrkoviska pri Galante telo nezvestného policajtaZáchranné zložky vo štvrtok skončili pátraciu akciu po 61-ročnom policajtovi a potápačovi na štrkovisku Čierna Voda v okrese Galanta. Prečin usmrtenia Vo vode sa im podarilo lokalizovať ...Zdieľať
hasici potapaci 676x451 21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Záchranné zložky vo štvrtok skončili pátraciu akciu po 61-ročnom policajtovi a potápačovi na štrkovisku Čierna Voda v okrese Galanta.

Prečin usmrtenia


Vo vode sa im podarilo lokalizovať telo muža a vytiahnuť ho z vody. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, policajt bol služobné zaradený na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline.

„Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia,“ informovala ďalej Linkešová.

Okolie prehľadávali aj vojaci


Nezvestného muža hľadali od minulého štvrtka potápači z viacerých útvarov Policajného zboru, hasiči - potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou.

V pátraní im aktívne pomáhali aj českí policajní potápači a okolie prehľadávali aj vojaci z Vojenského útvaru Sereď. Podľa Linkešovej pomáhal aj súkromný inštruktor plávania a člen rybárskej stráže.

Muž sa bol vo štvrtok 14. októbra potápať s kamarátom, ďalším policajtom. Keď sa z vody dlho nevynáral, vyrozumel operačné stredisko cez linku 158 a nahlásil jeho nezvestnosť. Operačnému uviedol, že jeho kolega je potápač s 30-ročnou praxou a spolu sa ponárali približne v hĺbke 30 metrov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po týždni pátrania našli vo vode štrkoviska pri Galante telo nezvestného policajta © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlavný dôvod používania plastových obalov – ekológia
<< predchádzajúci článok
Koronavírus sa v súčasnosti na Slovensku šíri najmä medzi mladými, u starších badať výrazný benefit očkovania

Po týždni pátrania našli vo vode štrkoviska pri Galante telo nezvestného policajta - diskusné fórum čitateľov