24hod.sk    Zo zahraničia

10. apríla 2021

Počas veľkého záťahu proti obchodovaniu s ľuďmi zatkli v Afrike a Európe takmer dvesto ľudíPolícia zatkla v rámci rozsiahlej akcie v Afrike a Európe 195 osôb podozrivých z obchodovania s ľuďmi a zachránila takmer 500 obetí. Informoval o tomZdieľať
gettyimages 673269486 676x451 10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia zatkla v rámci rozsiahlej akcie v Afrike a Európe 195 osôb podozrivých z obchodovania s ľuďmi a zachránila takmer 500 obetí. Informoval o tom Interpol s tým, že operácia sa konala na prelome marca a apríla.


Spolupracovalo na nej 24 krajín a niekoľko medzinárodných organizácií, ako napríklad Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Celkovo 195 osôb čelí obvineniam z obchodovania s ľuďmi, prevádzačstva, falšovania dokumentov, drogových a iných zločinov.

Interpol potvrdil, že sú medzi nimi osoby žijúce v Sudáne, ktoré podozrievajú z prevádzania migrantov na Blízky východ a zneužívania detí v továrňach.

Ďalej tiež ľudia pôsobiaci v Španielsku podozriví z prevážania Afričanov do Európy alebo Číňania, ktorí v Juhoafrickej republike vykorisťovali migrantov z Malawi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počas veľkého záťahu proti obchodovaniu s ľuďmi zatkli v Afrike a Európe takmer dvesto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/pocas-velkeho-zatahu-proti-obchodovaniu-s-ludmi-zatkli-v-afrike-a-europe-takmer-dvesto-ludi-cl752932.html