Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2018

Podmienkami pre vstup do 2. piliera sú vek a dôchodkové poistenieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 17. apríla (TASR) - Sociálna poisťovňa v poslednej dobe registruje pripomienky najmä od študentov pracujúcich na dohodu o brigádnickej práci študentov s uplatnenou odvodovou výnimkou, ktorým neakceptovala zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení.


"Upozorňujeme občanov, ktorí majú záujem zúčastniť sa na starobnom dôchodkovom sporení, že vstup do 2. piliera nie je možný bez toho, aby boli v súčasnosti alebo už niekedy v minulosti dôchodkovo poistení v Sociálnej poisťovni. Zmluvy sa neakceptovali preto, že pri uplatňovaní výnimky nie sú dôchodkovo poistení, teda nespĺňajú jednu z dvoch podmienok vstupu do 2. piliera," zdôrazňuje Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Druhou podmienkou je, že záujemca o 2. pilier ešte nedovŕšil vek 35 rokov. Vstup do 2. piliera je dobrovoľný a realizuje sa uzatvorením zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení s niektorou z dôchodkových správcovských spoločností, ktorú si sám sporiteľ vyberie. Po dovŕšení 35. narodenín už však poistenec možnosť vstupu do 2. piliera nemá v žiadnom prípade.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
CMI Daniela Křetínskeho kupuje od Lagardére balík rádií
<< predchádzajúci článok
Čínska ekonomika v 1. kvartáli mierne spomalila a vzrástla o 6,8 %

Podmienkami pre vstup do 2. piliera sú vek a dôchodkové poistenie - diskusné fórum čitateľov