24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2007

Podozrivý z útoku v Glasgowe zomrel v nemocniciJeden z podozrivých zo spáchania nevydareného bombového útoku na letisku v Glasgowe vo štvrtok zomrel v nemocnici, informovala britská polícia. 27-ročný Kafíl Ahmed pochádzajúci z indického ...Zdieľať

LONDÝN 3. augusta (WEBNOVINY) - Jeden z podozrivých zo spáchania nevydareného bombového útoku na letisku v Glasgowe vo štvrtok zomrel v nemocnici, informovala britská polícia. 27-ročný Kafíl Ahmed pochádzajúci z indického mesta Béngalúru bol vodičom horiaceho džípu, ktorý 30. júna narazil do terminálu glasgowského letiska. Pri útoku utrpel rozsiahle popáleniny.

"Môžeme potvrdiť, že muž, ktorý pri incidente na glasgowskom letisku v sobotu 30. júna utrpel vážne zranenia, zomrel v Glasgowskej kráľovskej nemocnici," oznámil nemenovaný hovorca polície škótskeho regiónu Strathclyde. "Muž zomrel tento večer a okolnosti úmrtia boli hlásené štátnemu prokurátorovi," dodal.

V súvislosti s júnovými nevydarenými útokmi v Londýne a Glasgowe britské orgány obvinili troch lekárov. Jedným z nich je aj Ahmedov 26-ročný brat Sabíl, ktorého umiestnili do vyšetrovacej väzby do 13. augusta a čelí obvineniu zo zatajovania informácií o terorizme. Druhého muža z auta na glasgowskom letisku, irackého lekára Bilála Abdalláha, obvinili zo sprisahania s cieľom odpáliť bombu.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/podozrivy-z-utoku-v-glasgowe-zomrel-v-nemocnici-cl36348.html