Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2019

Podozrivý z vraždy politika Lübckeho chcel zabiť aj irackého migrantaWalter Lübcke, archívna snímka.Zdieľať
Walter Lübcke, archívna snímka. Foto: TASR/DPA
Berlín 19. septembra (TASR) - Krajne pravicový extrémista, podozrivý z júnovej vraždy nemeckého komunálneho politika Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Waltera Lübckeho, je najnovšie podozrivý aj z pokusu o zabitie irackého žiadateľa o azyl. Informovala o tom vo štvrtok nemecká prokuratúra, píše agentúra AP.


Hovorca prokuratúry Markus Schmitt vo vyhlásení uviedol, že Stephan Ernst čelí obvineniam z pokusu o vraždu irackého občana. K tomuto útoku došlo 6. januára 2016. Podľa informácií prokuratúry Ernst Iračana zozadu bodol do hornej časti chrbta. Zranený muž skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Motívom činu boli "extrémne pravicové názory", ako uviedol Schmitt. Ďalšie podrobnosti však neuviedol.

Stefan Ernst bol už viackrát trestaný a podľa údajov z "bezpečnostných kruhov" bol prinajmenšom v minulosti napojený na pravicovo-extrémistickú scénu.

Lübckeho našli 2. júna na terase jeho domu vo Wolfhagene v spolkovej krajine Hesensko so strelným zranením hlavy. Zomrel krátko po prevoze do nemocnice.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že išlo o vraždu motivovanú pravicovým extrémizmom, keďže Lübcke sa počas masovej migrácie do Nemecka zasadzoval za práva žiadateľov o azyl, za čo dostával vyhrážky od prívržencov krajnej pravice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrum Krompách zaplnia stánky v rámci tradičného jarmoku
<< predchádzajúci článok
Zverejnili rozhodnutie o zastavení vyšetrovania v kauze Čapí hnízdo

Podozrivý z vraždy politika Lübckeho chcel zabiť aj irackého migranta - diskusné fórum čitateľov