24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákupBratislavskí policajti zaznamenali v uplynulých dňoch nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete. Ako informovala ...Zdieľať
28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavskí policajti zaznamenali v uplynulých dňoch nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete.


Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková, za jednu noc ich narátali v doteraz rekordnom počte desať.

Telefonáty v angličtine


Polícia v tejto súvislosti upozorňuje na podozrivé podvodné telefonáty. Tie polícii nahlásili v pondelok 19. júla tri osoby. Telefonujúci hovorili v anglickom jazyku.

V jednom z uvedených prípadov mali spomínať spoločnosť Microsoft, v ďalšom prípade žiadal neznámy páchateľ, aby sa žena prihlásila na svoju e-mailovú adresu a stiahla si súbor, ktorý jej pošle. Vo všetkých troch prípadoch osoby bez ďalšieho konania okamžite ukončili telefonát.

Žena prišla o 155 eur


V ďalšom prípade poškodená osoba predávala sušič vlasov online. Následne ju 19. júla kontaktovala osoba, ktorá o spomínaný tovar prejavila záujem.

Neznámy páchateľ jej poslal link, kde si môže vyzdvihnúť peniaze za sušič. Na stránke poškodená osoba dobrovoľne zadala bankové údaje a z účtu jej „odišlo“ 155 eur. Poškodená kartu ihneď zablokovala a zavolala políciu.

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na občanov: nedôverujte neznámym osobám, neposkytujte im osobné údaje a nedovoľte im, aby sa pripojili k vašim mobilným či softvérovým zariadeniam,“ uzavrela Martiniaková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/podvodnikov-na-internete-pribuda-dajte-si-pozor-na-podozrive-telefonaty-ci-online-nakup-cl758175.html