Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Poistenci Unionu budú mať testovanie na koronavírus lacnejšieČi už potrebujete test na Covid-19 kvôli prechodu hraníc alebo sa ním musíte preukázať u svojho zamestnávateľa, ako poistenci Unionu zaň zaplatíte menej. "Kto si chce dať vyhotoviť PCR-test na vlastnú ...Zdieľať
new project 2 676x444 16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Či už potrebujete test na Covid-19 kvôli prechodu hraníc alebo sa ním musíte preukázať u svojho zamestnávateľa, ako poistenci Unionu zaň zaplatíte menej. "Kto si chce dať vyhotoviť PCR-test na vlastnú žiadosť, dostane zľavu z poplatku hneď v niekoľkých zmluvných laboratóriách," informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu.


Ide o tieto zariadenia:
V oboch týchto zariadeniach je bežná cena pre samoplatcu 70 eur; pre samoplatcu z Unionu je to 48 eur. Zľava bude poskytnutá po preukázaní sa preukazom poistenca.

  • Alpha Medical, s.r.o. – Bežná cena testu je 54 eur. Cena pre samoplatcu z Unionu je 48 eur.


  •  

"Union ZP ako prvá zazmluvnila RT-PCR testy na ochorenie SARS-COV-2 teda tzv. COVID-19.  Tieto testy majú naši poistenci zadarmo v zmluvných laboratóriách, ak im ich indikuje ich ošetrujúci lekár," hovorí Dupaľová Ksenzsighová. Upozorňuje, že poisťovňa má zazmluvnenú najširšiu sieť laboratórií, v ktorých tieto testy hradí: "V tomto teste sme ako poisťovňa lídri. Jednak z pohľadu počtu laboratórií, kde majú naši indikovaní poistenci daný test zadarmo a tiež z pohľadu počtu laboratórií, kde naši poistenci-samoplatci majú zľavy na daný test," uzatvára.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Poistenci Unionu budú mať testovanie na koronavírus lacnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia zmietli Krajniakov návrh zo stola, trvajú na zmrazení minimálnej mzdy

Poistenci Unionu budú mať testovanie na koronavírus lacnejšie - diskusné fórum čitateľov