Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. augusta 2020

Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbeKrajský súd v Bratislave zamietol sťažnosť Pavla V., stíhaného pre nezákonné lustrácie, proti vzatiu do väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca bratislavských súdovZdieľať
13.8.2020 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Bratislave zamietol sťažnosť Pavla V., stíhaného pre nezákonné lustrácie, proti vzatiu do väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že rozhodnutie súdu je právoplatné. Pavla V. zobral do väzby ešte 26. júna Okresný súd Bratislava III. Dôvodom bola obava, že by mohol ovplyvňovať svedkov.


Príslušníci Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra zadržali bývalého vysokého funkcionára Policajného zboru SR Pavla V. v súvislosti s prípadom takzvaných. „lustrácií novinárov“ v júni tohto roku. Vyšetrovateľ ho vtedy obvinil zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zároveň Pavol V., ktorý je postavený mimo policajnú službu, čelí aj obvineniu zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce.

V trestnom konaní vedenom pre neoprávnené lustrácie novinárov vystupuje 168 poškodených. Z toho je 28 novinárov a 140 iných osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agresívny muž vykopol dvere na byte a ohrozoval aj tehotnú ženu (foto)
<< predchádzajúci článok
Na povrchu kuracích krídiel z Brazílie našli koronavírus

Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbe - diskusné fórum čitateľov