Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. septembra 2023

Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, veľvyslanec bude vysvetľovať Zelenského výrokyPoľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, pretože sa sústredí na vyzbrojovanie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. Ako referuje web news.sky.com, informujú o ...Zdieľať
poland_russia_ukraine_war_52687 676x451 21.9.2023 (SITA.sk) - Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, pretože sa sústredí na vyzbrojovanie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. Ako referuje web news.sky.com, informujú o tom ruské štátne médiá a poľské noviny TFN, hoci tieto komentáre sú zatiaľ neoverené.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa správ sa Poľsko namiesto posielania ďalších zásielok odteraz bude snažiť „brániť sa najmodernejšími zbraňami". Morawiecki údajne v rozhovore pre poľský televízny kanál Polsat News povedal: „Ak sa chcete brániť, musíte sa mať čím brániť."


Tieto správy prichádzajú v čase, keď si poľské ministerstvo zahraničia predvolalo ukrajinského veľvyslanca pre utorkové vyjadrenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského počas Valného zhromaždenia OSN. Rezort uviedol, že vyslovili dôrazný protest proti vyhláseniam ukrajinskej hlavy štátu, ktorá „tvrdí, že niektoré krajiny EÚ predstierajú solidaritu a nepriamo podporujú Rusko".

Zelenskyj vo svojom utorkovom prejave na pôde OSN povedal, že „politické divadlo" okolo dovozu obilia z Ukrajiny, na ktorý Poľsko, Maďarsko a Slovensko predĺžili zákaz, len pomáha Moskve.


Zdroj: SITA.sk - Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, veľvyslanec bude vysvetľovať Zelenského výroky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autocentrá AURES Holdings obslúžili už 3 milióny zákazníkov
<< predchádzajúci článok
Poľsko zastavilo dodávky svojich zbraní Ukrajine, oznámil Morawiecki