Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Popol zo sopky Cumbre Vieja odstavil letisko na ostrove La Palma, láva už pokrýva viac než 180 hektárovPrevádzka letiska na kanárskom ostrove La Palma patriacom Španielsku v sobotu pozastavili pre sopečný popol z prebudeného vulkánu Cumbre Vieja. Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol ...Zdieľať
spain_volcano_81000 8c4a6e8f9da1468f8cd440d126788ddc 676x451 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Prevádzka letiska na kanárskom ostrove La Palma patriacom Španielsku v sobotu pozastavili pre sopečný popol z prebudeného vulkánu Cumbre Vieja.


Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol prevádzkovateľ letiska, doprava bola zastavená z dôvodu nahromadeného popola v ovzduší. Dodal, že ostatné letiská na Kanárskych ostrovoch fungujú bez obmedzení.

Popol stúpa do niekoľkých kilometrov


Popol zo sopky stúpa do výšky niekoľkých kilometrov. Erupcie spomenutej sopky trvajú od minulej nedele, pričom podľa expertov by mohli trvať až 84 dní.

Pri stanovení tejto prognózy vychádzali z dĺžky predchádzajúcich erupcií na Kanárskych ostrovoch.

Láva zničila stovky budov


Na západnej strane ostrova La Palma, ktorý je domovom pre 85-tisíc ľudí, láva zničila takmer 400 budov, vrátane obytných domov.

Láva už pokryla plochu o rozlohe viac ako 180 hektárov a zablokovala minimálne 14 kilometrov ciest. Evakuovať museli približne 7-tisíc ľudí. Doteraz si erupcie sopky podľa úradov nevyžiadali žiadne obete.


Zdroj: Webnoviny.sk - Popol zo sopky Cumbre Vieja odstavil letisko na ostrove La Palma, láva už pokrýva viac než 180 hektárov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hurikán Sam naberá na sile, vietor dosiahol rýchlosť takmer dvesto kilometrov za hodinu
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd má vynovenú web stránku, poskytuje aj voľný prístup k otvoreným dátam

Popol zo sopky Cumbre Vieja odstavil letisko na ostrove La Palma, láva už pokrýva viac než 180 hektárov - diskusné fórum čitateľov