Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2022

Poslanci OĽaNO navrhujú prijať nový štátny sviatok, pribudnúť by mal Deň obetí pandémie COVID-19Medzi štátne sviatky, dni pracovného pokoja a pamätné dni by mal pribudnúť Deň obetí pandémie COVID-19. Navrhujú to poslanci Gábor Grendel, ...Zdieľať
gettyimages 1227611791 676x451 27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Medzi štátne sviatky, dni pracovného pokoja a pamätné dni by mal pribudnúť Deň obetí pandémie COVID-19. Navrhujú to poslanci Gábor Grendel, Kristián Čekovský a Anna Andrejuvová (všetci OĽaNO) s tým, že predmetný pamätný deň by mal pripadnúť na 6. marca.


Práve 6. marca 2020 bol totiž na Slovensku oficiálne potvrdený prvý prípad koronavírusu. Poslanci zároveň pripomínajú, že podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií si pandémia na Slovensku vyžiadala viac ako 20 tisíc obetí.

„Za každým číslom sú osudy konkrétnych ľudí," konštatujú poslanci. Návrh podľa nich vychádza z podnetu občianskeho združenia Skutočné obete.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci OĽaNO navrhujú prijať nový štátny sviatok, pribudnúť by mal Deň obetí pandémie COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajiny NATO nezomrú pri jadrovej apokalypse, vyhlásil Medvedev
<< predchádzajúci článok
Valné zhromaždenie SKSI 2022 opäť potvrdilo správne smerovanie v SKSI