Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2021

Poslancov v Trenčíne opäť čaká hlasovanie o zákaze hazardu, v septembri chýbal jediný hlasPo desiatich týždňoch sa na rokovanie trenčianskeho mestského zastupiteľstva opätovne vracia návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Trenčín. ...Zdieľať
thinkstockphotos 480652686 676x451 1.12.2021 (Webnoviny.sk) - Po desiatich týždňoch sa na rokovanie trenčianskeho mestského zastupiteľstva opätovne vracia návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Trenčín. Mestskí poslanci v stredu 1. decembra rozhodnú o tom, či Trenčín bude nasledovať príklad troch krajských miest - Bratislavy, Nitry a Prešova, kde hazard celoplošne zakázali.


Na septembrovom rokovaní mestského zastupiteľstva chýbal na prijatie VZN jediný hlas. Návrh opätovne predkladá poslanec Peter Hošták. „Ak je v meste veľkosti Trenčína 21 herní a vklady hráčov presiahli v covidovom roku 2020 sumu 18,5 milióna eur, tak niečo nie je v poriadku. Herne nepatria do mesta a na sídliská, a to hovorí nielen zdravý rozum, ale aj vedecké štúdie skúmajúce vplyv dostupností herní na prevelanciu hráčskych závislosti," vysvetlil svoju motiváciu na opätovné predloženie návrhu VZN Hošták.

Z 21 prítomných poslancov hlasovali v septembri proti úplnému zákazu hazardu iba traja, ďalší traja sa však hlasovania zdržali a rovnako traja nehlasovali. „V septembri chýbal jeden hlas a predložené VZN by bolo schválené. V tejto situácii cítime zodpovednosť aj nádej. Kľúč k riešeniu tejto situácie je v srdciach poslancov. My sa na tieto dvere snažíme klopať, ale zatiaľ neviem predpovedať, či úspešne," dodal Hošták.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslancov v Trenčíne opäť čaká hlasovanie o zákaze hazardu, v septembri chýbal jediný hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lyžiarske strediská majú pripravené delá, pre obavy z ďalších strát so zasnežovaním váhajú
<< predchádzajúci článok
Ján Gandžala sa stal novým členom súdnej rady, ďalšiu členku vymenovala prezidentka

Poslancov v Trenčíne opäť čaká hlasovanie o zákaze hazardu, v septembri chýbal jediný hlas - diskusné fórum čitateľov