10. januára 2024

Pospíšil bodoval aj bodyčekoval, jeho tvrdosť pocítil aj kapitán Ottawy Brady Tkachuk (video)

Slovenský hokejista Martin Pospíšil momentálne prežíva vydarené obdobie v NHL. Jeho tím Calgary vyhral nad

pospisil 676x451 10.1.2024 (SITA.sk) - Slovenský hokejista Martin Pospíšil momentálne prežíva vydarené obdobie v NHL. Jeho tím Calgary vyhral nad Ottawou 6:3 a slovenský krídelník k tomu prispel jednou asistenciou, dvomi plusovými bodmi a až siedmimi bodyčekmi. Bolo to najviac zo všetkých hráčov na ľade.

Ukážkovo ho poslal na ľad

Jeden z jeho tvrdých „hitov" pocítil aj kapitán a tvrdý muž Ottawy Brady Tkachuk, na ktorého si Pospíšil počkal v strede ľadovej plochy približne osem a pol minúty pred koncom tretej tretiny a ukážkovo ho poslal na ľad. Nahnevaný Tkachuk sa pri nadchádzajúcom striedaní zastavil pri striedačke Calgary, aby aspoň slovne vrátil slovenskému súperovi nečakaný „hit".

Pretty solid first home game of 2024 ????#Flames | @scotiabank pic.twitter.com/lONwY2aYtn

— Calgary Flames (@NHLFlames) January 10, 2024

Dvadsaťštyriročný Pospíšil bodoval v treťom zápase po sebe a dostal sa na hranicu 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií. Rovnako má v celej sezóne na konte 10 plusových bodov. V kanadskom bodovaní Slovákov sú pred ním len 14-bodoví útočníci Juraj Slafkovský a Tomáš Tatar.

Z víťazstva sa tešil aj Tatar

Vo víťaznom zápase proti Ottawe nastúpil v drese Calgary aj Adam Ružička, ako center štvrtého útoku odohral 9:21 min a pripísal si jednu strelu a mínusku.

Z víťazstva sa v utorok tešil aj Tomáš Tatar v drese Seattlu, hoci nebodoval. Jeho tím vyhral siedmykrát v rade, keď si poradil s Buffalom na jeho ľade 5:2. Tatar odohral 14:33 min a zápas ukončil s dvomi strelami na bránku a pluskou.

Do diania sa vrátil obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay doma otočila nepriaznivý vývoj zápasu proti Los Angeles z 0:2 na 3:2 po predĺžení. Černák odohral viac než 19 a pol minúty a pripísal si 5 bodyčekov, zblokovanú strelu a plusový bod.

Zdroj: SITA.sk - Pospíšil bodoval aj bodyčekoval, jeho tvrdosť pocítil aj kapitán Ottawy Brady Tkachuk (video) © SITA Všetky práva vyhradené.