Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2021

Požiadavka advokátov na zaradenie do kritickej infraštruktúry je podľa ministerstva legitímnaMinisterstvo spravodlivosti SR vníma požiadavku advokátov, aby boli zaradení do kritickej infraštruktúry, ako legitímnu. Ako ...Zdieľať
gettyimages 1093609976 676x451 27.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti SR vníma požiadavku advokátov, aby boli zaradení do kritickej infraštruktúry, ako legitímnu. Ako pre agentúru potvrdil rezort, o prípadných možnostiach však potrebujú hovoriť aj s Ministerstvom zdravotníctva SR.


Slovenská advokátska komora (SAK) poslala list ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) a požiadala ju, aby advokátov zaradila do kritickej infraštruktúry. Mali by tak možnosť dať sa zaočkovať prednostne.

Vyše päťtisíc advokátov


Advokácia je podľa SAK prirodzenou súčasťou justície a nevyhnutnou súčasťou schopnosti garantovať funkčnosť právneho štátu.

„Súčasne treba vnímať, že počet advokátov je vyše 5-tisíc a faktom je, že každý z nich v inej miere a v inom rozsahu vykonáva úkony, ktoré môžu mať vyšší potenciál rizikovosti s ohľadom na pandémiu. Preto podobne, ako pri sudcoch, ktorých je vyše tisíc, treba vyhodnotiť, pri ktorých advokátoch - ak teda robiť prednostné poradie - by to prichádzalo do úvahy,“ vysvetlil rezort spravodlivosti.

Rozšírenie možnosti komunikácie


Ministerstvo sa vyjadrilo aj k rozšíreniu možnosti komunikácie medzi obhajcami a ich klientmi v ústavoch na výkon väzby. Ako uviedli, v súčasnosti sú konzultácie zabezpečené prostredníctvom telefónov.

„Naďalej ale platí, že technické riešenie rozširovania komunikácie na ďalšie platformy je reálne, vyžaduje si však legislatívne a technické úpravy a rovnako zabezpečenie finančných prostriedkov pre tento rozvoj. Ministerka spravodlivosti daný projekt podporuje a snaží sa ho dotiahnuť do konca,“ dodalo ministerstvo spravodlivosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Požiadavka advokátov na zaradenie do kritickej infraštruktúry je podľa ministerstva legitímna © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z väzenia na Haiti utieklo vyše štyristo väzňov, obeťou vzbury sa stal aj riaditeľ zariadenia
<< predchádzajúci článok
Dychová skúška vodiča kamiónu z tragickej nehody pri Ružomberku bola negatívna

Požiadavka advokátov na zaradenie do kritickej infraštruktúry je podľa ministerstva legitímna - diskusné fórum čitateľov